У Житомирській області всього 14 закладів освіти, які мають ліцензії на перепідготовку за робітничими професіями та на підвищення кваліфікації. Однак поки лише шість із них здійснюють навчання за ваучерами, які видає служба зайнятості. Це, передусім, житомирські заклади — центр профтехосвіти, центр легкої промисловості та побутового обслуговування населення, центр сфери обслуговування, вище професійне технологічне училище, а також Малинський професійний ліцей та ТОВ «Технічний ліцей».
Про це інформує Житомирська ОВА.
Щоб розширити кількість учасників програми перенавчання дорослого населення на підставі ваучерів або ж збільшити його обсяги, керівництво обласного центру зайнятості запросило до спілкування представників закладів профтехосвіти області, які мають відповідні ліцензії та атестовані.
«Минулий рік показав, що люди активно користуються ваучерами для здобуття іншої професії або перенавчання. Підрозділи служби зайнятості на Житомирщині видали торік 631 ваучер на загальну суму 10,4 млн грн. У цьому ж році сума для організації навчання за ваучерами збільшена майже до 12 млн грн. На сьогодні видано поки 267 таких документів, зокрема 185 — для перепідготовки або підвищення кваліфікації за 10-ма робітничими професіями. Але можливості освітньої мережі в області дозволяють здійснювати навчання майже за 30-ма актуальними професіями, які є в переліку для навчання за ваучерами. Тож сьогодні ми хочемо знайти резерви для збільшення числа цьогорічних студентів з числа дорослого населення, які зможуть скористатися ваучерами для оплати свого навчання» — пояснила мету зібрання директорка Галина Корінна.
Директорка навчально-методичного кабінету профтехосвіти у Житомирській області Валентина Васильчук нагадала присутнім, що змінами до Закону України «Про профтехосвіту» щодо окремих аспектів підготовки кваліфікованих робітників в умовах воєнного стану та відновлення економіки визначено, що під час перепідготовки і підвищення кваліфікації вимоги до стажу роботи не застосовуються. У зв’язку з цим, кількість претендентів на таке навчання збільшується.
Переваги перепідготовки за ваучерами для закладів освіти роз’яснила під час зустрічі координатока програм профнавчання в обласній службі зайнятості Алла Загацька:
«Ця програма – це значна фінансова підтримка. Максимальна вартість ваучера на сьогодні – 30280 грн. Приблизно в таку ж суму обходиться підготовка водія автотранспортних засобів у ЦПТО Державної служби зайнятості. Якщо ж заклад упродовж року зможе організувати навчання за ваучерами цілої групи, матиме відчутну вигоду. Головне – знайти людей, яким потрібна перепідготовка і запропонувати свої послуги».
Галина Корінна звернула увагу, що цього року умови вступу до закладів вищої освіти ускладнились у зв’язку з обов’язковим тестуванням, через що кількість вступників за ваучерами передбачено зменшиться. Зважаючи на це, потрібно активізувати навчання за робітничими професіями.
Детальніше про ваучер можна дізнатися – https://www.dcz.gov.ua/profnavch/voucher.
Маєте запитання щодо діяльності служби зайнятості – телефонуйте нам на «гарячі» лінії 0-800-600-348, 044-244-94-77 і 063-214-41-75 або пишіть у телеграм-чат обласної служби зайнятості https://t.me/DCZ_Zhytomyr.