З 45 закладів дошкільної освіти Житомира у 14 встановлені зовнішні камери відеоспостереження, а в 7 — внутрішні.
Про це Суспільному розповіла перша заступниця директора департаменту освіти Житомирської міської ради Світлана Ковтуненко.
За її словами, нині відбувається перехід на новий етап охорони закладів освіти, пов'язаний з відеоспостереженням.
"Якщо раніше заклад освіти в нічний час охороняв лише сторож, то зараз ми хочемо 24/7 забезпечити охорону таких закладів за допомогою відеоспостереження", — сказала Світлана Ковтуненко.
За словами Світлани Ковтуненко, доцільність встановлення камер відеоспостереження у дитсадках має визначати керівник закладу.
"Кожен кошторис має певну межу. Керівник визначає, що саме в кошторисі є першочерговим. У когось — це встановлення відеокамер, а в когось — інші потреби. Керівник сам визначає першочерговість та як забезпечити безпеку дитини, яка протягом для перебуває в закладі освіти", — розповіла Світлана Ковтуненко.
Ксенія Лавріна — власниця одного з приватних дитсадків в Житомирі. Вона розповіла, що у їх закладі встановлені камери відеоспостереження. До них має доступ адміністрація дитсадка, яка у разі потреби може надати відеозапис батькам вихованців.
"Доступу зараз для батьків немає. Це камери безпеки. Але за умови, якщо відбувається якась ситуація або з'являються сумніви чи бажання, то ми "піднімаємо" відеозаписи і показуємо батькам. Ці записи зберігаються у хмарному сховищі на сервері. І якщо потрібен запис за останні три місяці, то ми "підіймаємо". У нас краще за відеонагляд працюють відео- та фотозвіти. По кожній групі у нас є 300-400 відео та фото. І наші батьки ввечері передивляються ці відео. Хтось дивиться протягом дня, щоб відкоригувати. Я вважаю, що це працює краще, ніж просто спостереження, бо для людей, які працюють, — це теж тиск", — сказала Ксенія Лавріна.
Журнал Житомира писав про звільнення виховательки та призначення службового розслідування: скандал у житомирському дитсадку.