5 травня, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Наука/Освіта
  • Державних грошей на школи, де менше 45 дітей, не буде, а їхню долю мають вирішити в громадах

Державних грошей на школи, де менше 45 дітей, не буде, а їхню долю мають вирішити в громадах

  • Фото: Мережа
  • 12 березня, 2024 19:54

З 1 вересня 2025 р. вирішено не фінансувати коштом освітньої субвенції заробітну плату вчителів у школах із кількістю учнів менш як 45 осіб, а з 1 вересня 2026 року – менш як 60 осіб. Це рішення не стосується початкових шкіл і діятиме тільки для освіти на рівні 5-11 класів.

Роз'яснення Міністерства освіти і науки опубліковано Урядовому порталі. 

До розрахунку освітньої субвенції кожної громади додано всіх дітей шкільного віку. Це означає, що місцеві органи самоврядування можуть вирішити: або довозити учнів цих шкіл у найближчу більшу школу, або оплачувати працю вчителів малих шкіл із місцевих бюджетів.

 

Навіщо потрібне це рішення?

 

У школах І-ІІІ ступенів, у яких навчаються менш як 45 учнів, в одному класі вчаться 5-6 учнів, а через брак можливості сформувати клас (мінімум 5 учнів згідно із Законом України "Про повну загальну середню освіту") діти вчаться на індивідуальній формі або в зʼєднаних класах (початкова школа), які обʼєднують дітей різного віку. 

Це призводить до того, що діти не отримують належного рівня взаємодії одне з одним, не навчаються одне в одного й не бачать прикладів для наслідування.

Що буде з учнями цих шкіл?

 

Місцева влада повинна організувати підвезення дітей до опорної школи. Дітей у таких поїздках має супроводжувати вчитель. Для підвезення дітей держава вже другий рік поспіль виділяє субвенцію на закупівлю автобусів – по 1 млрд грн. Минулого року у співфінансуванні з місцевими бюджетами вдалося закупити понад 450 автобусів.

 

Що буде з учителями цих шкіл?

 

У разі, якщо місцеві органи самоврядування вирішать не фінансувати роботу малокомплектної школи самостійно, можливе працевлаштування вчителів в опорних школах із забезпеченням підвезення.

Поділитись

Новини по темі: