15 квітня, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Наука/Освіта
  • Чому обʼєднують Поліський національний та ЖДУ ім. Франка – пояснення від Міносвіти

Чому обʼєднують Поліський національний та ЖДУ ім. Франка – пояснення від Міносвіти

  • Фото: Вікіпедія/ЖДУ ім. І.Франка
  • 28 лютого, 2024 16:30

У Житомирі триває обʼєднання двох закладів вищої освіти — Поліського національного та ЖДУ імені І.Франка.

Заступник міністра освіти і науки Михайло Винницький пояснив Суспільному, чому в Житомирі має бути лише два державні заклади вищої освіти.

На думку Михайла Винницького, один заклад повинен бути технічним, а інший - класичним, і вони повинні утворюватись з обʼєднання двох вишів, що розташовані поруч.

«Для міст, де населення є в діапазоні від 100 до 350 тисяч, має бути не більше двох державних закладів вищої освіти. Мотиви цього всього об’єднання — не економія коштів. Об’єднаний університет отримає достатньо суттєві інвестиції в сумі півтора мільйона доларів в науково-навчальне обладнання, яке буде доступним і викладачам, і студентам цього об’єднаного університету», — наголошує заступник міністра освіти і науки.


Фото: Facebook сторінка Михайла Винницького

За словами ректора Поліського національного університету Олега Скидана, об’єднання двох житомирських університетів попередньо планують на квітень 2024 року.

«На засіданні спілки ректорів, яке проходило за участі міністра, по Житомирській області стояв план на квітень. Ми так розуміємо, що в березні буде якесь рішення для того, щоб Кабмін прийняв відповідне розпорядження і пройшла процедура погодження у відповідних міністерствах. Я так розумію, що близько місяця для цього потрібно», — каже Олег Скидан.


Фото: Facebook сторінка Олега Скидана

Ректор Поліського національного університету каже, письмово надіслав у ЖДУ ім. І. Франка своє бачення моделі об’єднання двох закладів вищої освіти. Відгуків і пропозицій поки не отримав.

Прессекретарка ЖДУ Олена Русецька сказала, що ректорка Житомирського державного університету ім. І. Франка Галина Киричук коментуватиме процес об'єднання лише після отримання офіційних документів від Міносвіти.

«Це позиція ректора. Я щойно мала розмову з нею і вона сказала, що коментарі даватиме, коли будуть офіційні документи», — зазначила вона.


Фото: zhytomyr.org

Михайло Винницький сказав, що станом на 28 лютого 2024 року розпоряджень Кабміну і наказу Міністерства освіти і науки про об’єднання закладів немає.

Поділитись

Новини по темі: