Ми в соцмережах
  • Головна
  • Наука/Освіта
  • «Це останній бій, де Україна не має програти»: професор житомирського університету вступив до лав ЗСУ

«Це останній бій, де Україна не має програти»: професор житомирського університету вступив до лав ЗСУ

  • Фото: АрміяInform
  • 24 травня, 2022 12:59

Професор кафедри української мови Житомирського державного університету імені Івана Франка Віктор Мойсієнко з перших днів широкомасштабної війни полишив викладацьку діяльність й вступив до лав ЗСУ. 

Сам він говорить, що розмірковувань не було й не могло бути, адже на кону – питання існування нашої держави, інформує АрміяInform.

"24-25 лютого, коли впали перші бомби, я думаю, багато таких професорів, лікарів, вчителів та інших людей просто пішли воювати тому, що це, здається мені, справді останній бій, де Україна не має програти", – каже молодший сержант Віктор Мойсієнко.

Він віддав викладацькій роботі 30 років свого життя, пройшов у виші шлях від асистента кафедри до професора. 

Завідувачка кафедри української мови Галина Гримашевич, яка працює з ним із 1991 року, говорить, що на кафедрі ніхто не здивувався, коли професор пішов захищати Україну, вдягнув військовий однострій та взяв до рук зброю.

"Він захищає Україну ще змолоду, тільки тоді його зброєю було слово, – пояснює досвідчений педагог і колега Віктора Мойсієнка. – Спочатку це була діалектологія, а потім – історія мови, тобто, те, на чому сьогодні ґрунтується наша мова, наш генетичний код. З кабінетного вченого він, залишивши це все, став захисником нашої країни. Міг і не йти з багатьох причин: 57 років, посада, на якій багато що ґрунтується, але він пішов, бо інакше не міг".

Вчений-захисник переконаний, що українці вже відбулися як нація, а розв’язка між Росією та Україною мала врешті відбутися.

"Все до того йшло, адже ці дві країни навряд чи можуть ужитися і аж ніяк не з вини України. Бо Україна ніколи ні до кого претензій не мала, – говорить чоловік. – Але, скільки ми живемо, стільки до нас мав претензії наш північний сусід. І коли українці почали розпрямлятися і на весь голос говорити, що вони – українці, що вони не зазіхають на чиюсь історію – польську, турецьку чи російську, – але хочуть мати свою, то ані турки, ані мадяри, ані румуни нічого нам не закидали. Єдиним, хто це завжди робив, є напівдикий народ, який свого не вчить, а зазіхає на чуже".

До слова, крім Віктора Мойсієнка, сьогодні волю та незалежність України виборюють 50 викладачів, працівників та студентів Житомирського державного університету імені Івана Франка.

Поділитись

Новини по темі: