Ми в соцмережах

Бористен та Лятошинський: на честь славетних житомирян назвали астероїди

  • Фото: Unsplash
  • 22 березня, 2022 13:14

На честь наших славетних земляків письменника Бориса Тена та композитора Бориса Лятошинського назвали дві малі планети. Про це повідомив Національний музей космонавтики.

"Днями до нас надійшла гарна звістка від Юрія Миколайовича Іващенка - вченого, астронома, засновника Андрушівської астрономічної обсерваторії та давнього друга нашого музею. Він повідомив про затвердженн назв нових астероїдів. Тепер серед малих планет є Бористен і Лятошинський", - йдеться у повідомленні.

В музеї пояснили, що назви астероїдам надають їхні відкривачі після ретельної перевірки всіх даних у Міжнародному центрі малих планет. Кожному астероїду надається порядковий номер, який визначає його місце в загальному каталозі малих планет. 

Андрушівська астрономічна обсерваторія "Липневий ранок" офіційно визнана в Україні та світі та є членом Астрономічної асоціації України. Більшість відкриттів Андрушівської обсерваторії колективні. В рейтингу відкривачів малих планет, андрушівські вчені займають 91 місце в світі.

Станом на 28 січня 2022 року Андрушівська астрономічна обсерваторія відкрила 149 астероїдів. Один з астероїдв назвали Житомир.

Поділитись

Новини по темі: