52 лебеді зимують на річці Гнилоп`ять в селі Мирославка Швайківської громади Бердичівського району. Злетілися птахи із сусідніх водойм, які вкрилися кригою.
Про це кореспондентам Суспільного розповів господар садиби "Сила" Олександр Щербина.
За його словами, він живе в селі Кустин і за лебедями спостерігає із берега. Чоловік розповів, що у 2024 році зимувало 10 лебедів, на початку лютого 2025 року злетілися у зграю 52 птахи.
"Такої потужної родини ще не було, це перший раз у нас пів сотні прилетіло пташок на зимівлю. Як почали морози брати, почали вони збиратися тут у зграю велику, тому що один одному допомагають вони, виручають. Лапками збивають водичку, не дають кризі закрити повністю водойму і таким чином вони ночують, живуть і піклуються один про одного", — сказав Олександр.
Олександр Щербина
Староста Мирославського старостинського округу Швайківської громади Бердичівського району Ірина Мельничук розповіла, що щодня із місцевими жителями на річку Гнилоп`ять привозить їжу лебедям. Птахи звикли, що їх підгодовують, тому людей не бояться.
"Ми рахували – 52 лебеді. Годуємо їх, щоденно сюди приїжджаємо. Кукурудза, пшоно, зерно, ось таким годуємо. Картопля, морква, хліб – заборонено", — розказала Ірина.
"Не можна зараз хлібом годувати, тому що у них він буде застрахати у горлі, їм немає чим запити, немає багато води. Влітку можна кидати хліб, вони запивають і він в них проходить, а взимку не можна", — сказала Марія.
Місцеві жителі навколишніх сіл піклуються про птахів та спостерігають за ними.
Журнал Житомира писав, що лебеді помирають від хліба: чим можна підгодувати птахів на Житомирщині.
Рятувальники звільнили сімейство лебедів з «крижаної пастки» у Житомирському районі.