15 квітня, 2024
Ми в соцмережах

Житомирщина під дією антициклону: якою буде погода у перші дні березня

  • Фото: Журнал Житомира
  • 28 лютого, 2024 12:00

До Житомирської області прибув антициклон.

Синоптикиня Житомирського обласного центру з гідрометеорології Аліна Концедайло розповіла Суспільному що це означає.

За словами синоптикині, повітряні маси доволі теплі, як для лютого місяця.

«Ми стоїмо на порозі закінчення надзвичайно нестандартної зими. Чому надзвичайно нестандартної? Тому що весь лютий і до кінця місяця переважатиме тепла погода. Нині територія області перебуває на західній периферії мегамасштабного антициклону. Останні дні лютого і перші дні березня — весь тиждень буде свіжим, але не надто холодним», — зазначає Аліна Концедайло.


Фото: Суспільне

Вона додає, що в останні дні зими та на початку весни опади не передбачаються.

«Атмосферний тиск високий, 746 міліметрів ртутного стовпчика, опади не передбачаються. Вітер південного та південно-східного напрямку, 5-10 метрів на секунду. Можна сказати, помірне тепло. Температура вночі опускатиметься від 3 градусів тепла до 2 градусів морозу. А вдень пануватиме 8-13 градусів тепла. Можна сказати, що і природа, і атмосфера спокійно, заздалегідь готуються до весни. Не виключено вторгнення холодних повітряних мас з півночі та з північного сходу. Однак ймовірність такого розвитку подій щороку в нас зменшується», — каже пані Аліна.

У 1990 році на Житомирщині максимальна температура наприкінці лютого становила 17 градусів тепла, а в 1986 році було 22 градуси морозу.

Поділитись

Новини по темі: