22 січня, 2025
Ми в соцмережах

З любов'ю до дітей та мови: підприємиця з Житомирщини створює логопедичні ігрові посібники

  • Фото: фото Ірини Майорової
  • 21 січня, 2025 19:23

Ірина Майорова є засновницею та керівницею студією розвитку та корекції мовлення в Овручі. Має дві вищі педагогічні освіти. За першою освітою філолог, вчитель української мови і літератури та зарубіжної літератури, за другою вчитель-логопед, дефектолог, вихователь навчальних закладів для дітей з тяжкими порушеннями мовлення. Має більше десяти років педагогічного стажу, з яких п’ять років робота з дітьми з особливими освітніми потребами. Роботу з дітьми називає невичерпним джерелом для своїх ідей.

Разом зі своїм чоловіком Андрієм два роки тому вона започаткувала ще одну справу та почала виготовляти ігри з дерева для розвитку та корекції мовлення. Так народився бренд Vymova.

«Ідея виникала поступово, — розповідає Ірина, — Спершу я почала виготовляти електронні матеріали для особистого користування, потім ділилася цими матеріалами з колегами. Коли почали з’являтися більші ідеї, мій чоловік Андрія Майоров запропонував спробувати виготовляти логопедичні ігри з дерева. Не скажу, що думали робити з цього бізнес, спершу ігри робила для своєї роботи, а вже з часом виник попит зі сторони колег і ми почали рости».

Vymova це сімейна справа. За ці два роки роботи подружжя чітко розподілило обов’язки та сфери відповідальності, разом зростало та розвивалося, вирішувало усі проблемні питання та відшліфувало сумісну роботу. 

«Ідеї мої, а ось реалізація результат співпраці з моїм чоловіком, який розробляє макети, допомагає порадами, організовує роботу на виробництві. Кожну першу гру ми виробляємо власноруч. Самостійно вимірюємо, склеюємо, підбираємо деталі. Інколи це займає день, інколи тиждень, а інколи місяці. Здебільшого результат перевищує мої очікування, але бувають моменти, коли відкладаємо випуск гри, якщо помічаємо якусь нецілісність. Ми любимо цю роботу, адже бачимо результати, бачимо вдячність клієнтів, поєднуємо нудну рутину з творчими процесами. Це запалює», говорить Ірина Майорова. 

Ігри для Vymova Ірина та Андрій виготовляють самостійно, самі обладнали виробництво, закупили обладнання та розширюють його. Саме виробництво переважно зона відповідальності Андрія. Дизайнерів до розробки не залучають, втім співпрацюють з професійним художником-ілюстратором, який допомагає реалізувати найцікавіші проєкти.

«Ідеї виникають самі по собі. Інколи під час проведення занять, інколи під час підготовки, а часом зовсім неочікувано. Для таких випадків я завжди маю під рукою якісь блокноти. Вони знаходяться усюди: на виробництві, в кабінеті, вдома. І коли виникає якась ідея, я відразу намагаюся її занотувати. Бувають такі ідеї, які відразу кортить пустити в роботу, деякі ще виношуються і вдосконалюються, адже недостатньо мати ідею, потрібно вміти її реалізувати, зроби матеріальною. Якщо нова гра вимагає яскравих картинок, то спочатку розписую технічне завдання художнику. Він малює спершу контури, узгоджує зі мною, потім розфарбовує. Після внесення усіх змін ці картинки переходять до мого чоловіка, який на їх фоні робить макети. Потім друкуємо, вирізаємо, клеїмо і випробовуємо. Якщо гра виправдовує наші очікування запускаємо у виробництво партію та виставляємо на продаж», — розповіла Ірина. 

Ігри розраховані на дітей віком від двох до семи років, втім, за словами Ірини, є терапевти мови та мовлення, які використовують їх в роботі з дорослими, наприклад, під час відновлення мовлення при афазії. Також Ірина говорить, що недостатньо знати вікові особливості дітлахів, а варто підлаштувати ігри під особливості їх мовленнєвого розвитку. 

За словами Ірини, найчастіше ігрові посібники купують логопеди, корекційні педагоги, практичні психологи та вихователі дошкільних навчальних закладів для особистого використання. Засновники Vymova також укладають договори з державними закладами освіти, співпрацюють з благодійними фондами та громадськими організаціями, тому багато закладів закуповують матеріали для своїх фахівців. Інколи батьки теж купують посібники своїм дітлахам, але це здебільшого за рекомендацією педагогів. З їх допомогою можна коригувати усі мовленнєві порушення.

«Корекція відбувається за певними напрямками, наприклад, корекція складової структури мовлення, корекція звуковимови, робота над розвитком граматичної будови мовлення чи розвиток зв’язного мовлення. Кожен фахівець індивідуально обирає, що на якому етапі формувати та розвивати, а наші ігри надійні помічники у цьому», — розповідає Ірина Майорова. 

Критерії для матеріалів, які виготовляють Ірина з Андрієм, прописані в методичних рекомендаціях до освітніх програм. Це доцільність, відповідність віковим та психологічним особливостям дітей, екологічна чистота та безпечність, яскравість та привабливість, достатня величина та об’ємність, зручність та транспортабельність.

«Ми дотримуємося цих критеріїв та додатково маємо свої принципи: багатофункціональність, дієвість, багаторівневість, мотиваційність. Наше завдання розвантажити час спеціалістів, адже особисто знаю, що підготовка до занять займає увесь вільний час», — розповідає Ірина. 

За словами Ірини, ці посібники не лише використовуються логопедами-практиками, але й викладачами університетів під час ведення лекцій. Дівчину також часто запрошують на марафони, конференції, вебінари, форуми. 

«У 2024 році я провела лекцію для студентів в ЖДУ імені Івана Франка (місто Житомир), виступила у ролі спікера на IV Всеукраїнській науково-практичній конференції «Мова, мовлення, терапія: міждисциплінарний підхід» (місто Львів), була почесним гостем на очному інтенсиві «Ігри в роботі фахівців допомагаючих професій» (місто Дніпро) та провела ще десятки лекцій та майстер-класів по запрошенню інститутів, громадських організацій, тренінгових центрів», — розповіла Ірина Майорова.

Також у 2024 році Ірина взяла участь у грантовій програмі «Створюй!». Вона спрямована на розвиток бізнесу у сфері виробництва та переробки. Дівчина стала єдиною підприємицею з Житомирщини, яка отримала грант. 

«Це вже не перший наш грант, хоча, зізнаюся, раніше я не довіряла таким програмам. Відбір був прискіпливим, нам довелося добре попрацювати, щоб переконати грантодавців у своїй унікальності та професійності. Відбір мав два етапи. На цих етапах ми подавали заявку, розповідали про свою справу, надавали звіти про роботу за попередній період, описували бізнес-модель, готували фінансовий план, детально розписували запит на фінансування. Насправді, у програмі взяли участь більше 1000 учасників, переможців всього 65. Ми одні з перших отримали схвалення, у що довго не вірилося. Отриману суму витратили відразу закупили лазерні верстати та планшетний УФ-принтер. Останній обійшовся нам в 381 тисячу гривень і своїми силами ми б таке обладнання ніколи не закупили. Тепер ми працюємо швидше та ефективніше, а продукція більш якісна та приваблива», — розповіла Ірина. 

За словами Ірини, найбільшим натхненням у її справі є відгуки. 

«Краще за відгуки наших клієнтів-логопедів мотивують лише відгуки моїх клієнтів-щебетунчиків. Коли діти біжать із задоволенням на заняття, просять ці ігри, навіть не здогадуючись, що я їх зробила самостійно, коли це дійсно допомагає покращити їх мовлення – це найбільша втіха та мотивація для мене. Кожна історія особлива: хтось почав з нашими матеріалами нову професійну сторінку життя після вимушеного переселення, когось наші матеріали надихнути піти в іншу професію, хтось знайшов шлях до розвитку особливої дитинки. Не маю етичного права переказувати ці історії, але сльози та обійми постійних клієнтів під час особистих зустрічей варті усіх наших недоспаних ночей», — розповіла Ірина Майорова.

Раніше Журнал Житомира писав про грантову програму в $1 000 000 на жіноче підприємництво, де одна з 65 переможниць із Житомирщини.

Журнал Житомира також писав, що бердичівлянка виборола грант у 25 тисяч доларів на відкриття приватного садочку.

Поділитись

Новини по темі: