23 грудня, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Наука/Освіта
  • Місце для щасливого дитинства: бердичівлянка виборола грант у 25 тисяч доларів на відкриття приватного садочку

Місце для щасливого дитинства: бердичівлянка виборола грант у 25 тисяч доларів на відкриття приватного садочку

  • Фото: Марти Кисельової
  • 29 березня, 2024 19:00

Марта Кисельова стала однією з грантоотримувачів 25 тисяч доларів на створення ліцензованого приватного мінісадочку в Бердичеві. Це буде перший у місті садок такого типу. Заклад розраховано на 40 діток віком від одного року. А запрацює він уже влітку.

Про візуалізацію проєкту, його інноваційність, корисний досвід та підхід розповіла журналісту Журналу Житомира Марта Кисельова.

“Дивитись ширше на все” - від гуртка до приватного дитсадка

 

Понад 10 років жінка працює у сфері дошкільної освіти. За плечима Марти дві вищі освіти з відзнакою, робота в державному дитсадку, створення клубу дитячого розвитку.  Марта розповідає, що завжди прагнула вдосконалюватись та рости в цій сфері, при цьому більше робити акцент на самих заняттях з дітьми, творчому потенціалі.

“Для себе я зробила висновки, що писанина, системні плани, відтягують тебе від дітей. 9 місяців одразу після університету я пропрацювала вихователькою в державному садочку і побачила цю систему зсередини. Як на мене, це ламає творчий порив і робить більш жорсткою. Я хотіла це змінити. З часом вдалось відкрити власний творчий кабінет, додалися декілька вузьких спеціалістів. Починалось все з маленького, де я була і прибиральницею, і адміністратором, і педагогом. А закінчилось це все створенням дитячого сімейного клубу “Карамелька”, який надає послуги з догляду за дітьми. З 9:00 до 13:00 проводиться гурткова робота, різноманітні заняття з розвитку, з англійської мови, логопедичні заняття.  А після обіду ми запрошуємо школярів”, - розповідає Марта Кисельова.

Фото надала Марта Кисельова

Невеликий приватний дитсадок – чудова альтернатива дошкільним закладам

 

У рамках проєкту "Розширення послуг із догляду за дітьми й дошкільної освіти через пілотування мінісадочків" жінка виграла грант на 25 тисяч доларів.

“Сама ідея відкрити приватний дитсадочок була вже дуже давно. Це була моя мрія, до чого я хотіла та прагнула. І навіть малювала собі картинку, як будуть виглядати кімнати, їх сучасний вигляд”, - ділиться Марта.

Пандемія, повномасштабне вторгнення відкладали напрацювання та втілення цього задуму. Водночас запити від батьків зростали. 

Адже приватні дитсадки користуються усе більшою популярністю в Україні. Через значно менше навантаження у групах, аніж у державних закладах. Кожна дитина отримує більше уваги та індивідуальний підхід. А персонал – більш мотивований та відповідальний, адже отримує конкурентну заробітну плату.

“Я не вірила, що в такому маленькому місті можна отримати грант. Це дуже мала ймовірність, що проєкт зацікавить інвестора чи ще якогось донора для підтримки. Адже порівнюючи з велики містами, з Києвом, чи навіть обласним центром, у нас платоспроможність батьків не така висока. Але я подалась на заявку, отрила лист що буде відбір з понад 400 учасників. Але потім мене запросили на інтерв’ю, на якому за 15 хвилин потрібно було розповісти суть ідеї проєкту.  Ще згодом я увійшла в 30-ку учасників з Київської та Житомирської областей. Це був перший пілотний запуск проєкту разом з міжнародною організацією праці по створенню дитсадків”, - розповідає Марта Кисельова.

Фото надала Марта Кисельова

Підприємиця має свою концепцію створення першого в місті ліцензованого дитячого мінісадка. Навчання, за її словами, дало розуміння, як рухатися далі.

“Проєкт тривав більше місяця і це було дуже потужно. З нами працювали законотворці, юристи, власники ліцензованих приватних садочків. 60 годин начитки лекцій з менеджменту, брендування тощо дали мені розуміння з чого почати. Я отримала практичні знання зі створення справжнього бізнес-плану і фінансового плану, який презентувала і він отримав високі бали та зрештою дозволив отримати грант”, - розповідає підприємиця.

У підсумку було обрано 4 переможців - Марта Кисельова була єдиною отримувачкою гранту з Житомирської області.

“Мені здавалось, що найскладнішим буде виграти грант. Але в процесі змін ще багато складних етапів, яких головне, ми не боїмось”, - каже  Марта Кисельова.

Фото надала Марта Кисельова

Підготовка до втілення 

 

Наразі Марта готується до підписання фінального договору з інвесторами. Це відбудеться вже 5 квітня. 

У питаннях підготовки до ліцензування дитсадка допомагатиме спеціальний ментор. За умовами договору, запуск планується вже в травні.

При цьому жінка відзначає вагому допомогу від гранту.

“Розрахунок оренди на рік, комунальні послуги, ліцензування, заробітна плата двох педагогів і медсестри, плюс податки, меблювання ясельної групи і трішки ремонт. Це дуже велика допомога”, - каже підприємиця.

Індивідуальний підхід та розвиток таланту дитини

 

Влітку запрацює в тестовому режимі перший в Бердичеві ліцензований приватний мінісадок “Карамелька”. 

“На ознайомчі заняття “Ранній розвиток з батьками” відбувається знайомство. Це невеликі групи по 6-7 дітей, де проводять комплексні заняття. Садочок буде на літо на чотири групи: яслі з року, молодша середня і старші. Для старших (школярів) буде окреме приміщення. Наразі приміщення орендується. Але будемо розширюватись. Також умови ліцензування вимагають наявність бомбосховища, майданчика”, - розповідає Марта.

Фото надала Марта Кисельова

Прийматимуть діток, віком від одного року. Також є можливість відвідувати заняття разом із батьками. У ліцензованому садку пропонуватимуть: денне перебування дитини, ранній розвиток, логопед, англійська мова, підготовка до школи, комплексні заняття. До кожної дитини буде індивідуальний підхід.

Рахунок за приватний садочок буде формуватись зі сталого внеску за місяць та оплати харчування (кейтерингові послуги).

“Я маю надію, війна скоро закінчиться, і потрібно думати про майбутнє, а майбутнє - це наші діти. І хочеться щоб була здорова сильна самодостатня нація, яка має якість в освіті та всіх сферах життя. Самодостатня людина буде впевненою в собі. Я хотіла б дуже, якщо мій досвід буде практичним, щоб до нас приходили студентки з педагогічного коледжу і університету. Потрібно дивитись ширше на все. Аби було бажання розвиватись”, - наголошує Марта.

Фото надала Марта Кисельова

Поділитись

Новини по темі: