Весняна погода спонукає до прогулянок та подорожей. Найкращим рішенням стане виїзд на природу.
Журнал Житомира зібрав кілька цікавих місць для відпочинку вихідними.
Село Городське
За декілька кілометрів від траси Київ-Чоп, не доїжджаючи до Коростишева, в лісі на березі озера розташований незвичайний монастир. Кожна його будівля споруджена з дерева. Навколишня тиша та спокій сприяє єднанню з природою та Богом. Монастир належить до Православної церкви України, все його оформлення виконано в патріотичному українському стилі.
На території монастиря розташована підземна православна церква, українська Голгофа, Мадонна за католицькою традицією, мініатюри камʼяних замків та різьблені герої українських казок.
Фото: andy-travel.com.ua
Долина Тетерева
Особливо цікава місцевість оточує річку Тетерів поблизу сіл Дениші та Тригірʼя. Тут утворюється скелястий каньйон, деякі виступи сягають 25 метрів у висоту. Неподалік села Дениші розташовані залишки палацу Терещенків, про який вже писав ЖЖ.
Це чудова місцина для прогулянки вихідними, де вдасться зробити чимало вдалих знімків.
Фото: скелі в Денишах, SlooD - LiveJournal
Фото: tsn.ua
Астрономічна обсерваторія
Неподалік районного центру Андрушівка, у с. Гальчин, розташована єдина в Україні приватна астрономічна обсерваторія «Липневий ранок».
П’ятеро астрономів-ентузіастів в Андрушівській обсерваторії здійснили чимало цікавих відкриттів. Наприклад, у 2003 році їм вдалося побачити потік астероїдів, який не був відомий науці до того часу.
Фото: stronomie-heidenheim.de
Протягом 2005–2012 років обсерваторія «Липневий ранок», або як її знають у світі «July morning observatory», входила у двадцятку найплідніших обсерваторій в світі щодо вивчення астероїдів.
В обсерваторії спостерігають за кільцями Сатурна, супутниками Юпітера, серпом Венери, а також працюють над створенням телескопа, який здатний бачити об'єкти в мільйон разів слабші, ніж ті що бачить зір людини.
Фото: Павло Мокрицький
Обсерваторія «Липневий ранок» знаходиться в селі Гальчин, за адресою вул. Обсерваторна 3-7. Доїхати туди можна через Житомир або Бердичів.
Карʼєр «Високий камінь»
Мальовниче місце, на території якого розташоване глибоководне озеро, вражаючі скелі та різноманітна флора. Місцина чудово демонструє красу українського Полісся. Вона сподобається поціновувачам активного відпочинку та кемпінгу.
Карʼєр розташований в селі Новогородецьке, що у Коростишеві.
Фото: IGotoWorld
Фото: drymba.com
Городище Колодяжин
Воно розташоване на території давньоруського волинського міста на правому березі річки Случ. На його території знайдені залишки колишніх поселень. Археологи виявили тут сліди трипільської культури та культури кулястих амфор. Колодяжин є памʼяткою археології України національного значення.
Фото: IGotoWorld
Фото: zamky.com.ua
Фото: pslava.info
Городище Возвягель
Ще одна археологічна памʼятка, яка вважається давньоруським містом Болохівської землі. Під час розкопок тут було зафіксовано три культурно-хронологічні горизонти: милоградської (I тис. до н. Е.), словʼянської (IX—X ст.) та давньоруської (XII—XIII ст.) культури. Археологами було виявлено чимало житлових, господарських, ремісничих та оборонних споруд. У 1993 році на території городища знайдено унікальний скарб прикрас.
Розташоване городище на північно-східній околиці міста Звягель.
Фото: IGotoWorld
Фото: 04141.com.ua
Фото: orum.zamki-kreposti.com.ua
Урочище «Криниченька»
Також інколи місцину кличуть «Дуби», «Орлине гніздо», «Сьомий кілометр». Розташована вона на шляху Кочерів-Радомишль і визнана памʼяткою природи. На цій території росте дуб черещатий. Вік найстаршого дерева сягає 550 років. Висота його становить 35 метрів, а обхват — 5,50 метрів.
Поруч з урочищем бʼє джерело цілющої води. За легендою тут відпочивало військо Б.Хмельницького перед вступом до Києва. У 60-х роках ХХ ст. саме в цьому місці було знайдено козацькі люльки.
Фото: admr.gov.ua