З початку 2025 року у Житомирській області зареєстрували 6 випадків сказу серед тварин: у п'яти лисиць та одного кота. Останній випадок стався у селищі Ружин, де ввели карантинні обмеження та тривають профілактичні заходи.
Про це розповіла фахівчиня з інтерв'ювання Головного управління Держпродспоживслужби в області Галина Заріцька, передає Суспільне.
За її словами, випадок сказу у Ружині вже шостий з початку 2025 року.
"У січні сказ зареєстрували у двох лисиць в Ємільчинській громаді, у кота з Бердичівського району, у лисиці в Черняхові та двох лисиць у Ружинській ОТГ", — повідомила фахівчиня Держпродспоживслужби.
За словами Галини Заріцької, останній випадок стався 16 січня у селищі Ружин, де виявили хвору лисицю, яка контактувала з домашніми тваринами.
"16 січня до Ружинського відділу Житомирської обласної державної лікарні ветеринарної медицини надійшло повідомлення від голови Ружинської організації Українського товариства мисливців і рибалок про те, що вулицями селища Ружин бігає лисиця та в агресивній формі контактує з домашніми тваринами. Дику тварину знищив представник Українського товариства мисливців і рибалок. Труп лисиці доставили до Бердичівського відділу Житомирської регіональної лабораторії Держпродспоживслужби", — розповіла Галина Заріцька.
17 січня отримали позитивний результат про наявність вірусу сказу.
"Спеціалісти Бердичівського районного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області та Ружинського відділу Житомирської обласної державної лікарні ветеринарної медицини провели епізоотичне розслідування випадку. Контактів людей з дикою твариною не встановили. На місці загибелі лисиці провели дезінфекцію. Вакцинували всіх сприйнятливих тварин у неблагополучному населеному пункті та загрозливій зоні. Провели роз'яснювальну роботу серед населення", — сказала фахівчиня Держпродспоживслужби.
За її словами, 20 січня провели позачергове засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Ружинській селищній раді, на якому ухвалили рішення оголосити селище Ружин неблагополучним щодо сказу тварин та накласти карантинні обмеження на два місяці.
"Село Бистрик Ружинської селищної ради та село Крилівка Вчорайшенської сільської ради визначили як загрозливу зону. Наразі ситуація перебуває під контролем Головного управління Держпродспоживслужби у Житомирській області. Проведено всі необхідні заходи для ліквідації наслідків спалаху сказу та запобігання його поширенню", — розповіла Галина Заріцька.