23 листопада, 2024
Ми в соцмережах

Попри обстріли та вибухи. Як під час війни працює перша прикордонна лікарня

  • 25 квітня, 2022 10:39

В Овручі було багато обстрілів, проте місто витримало. Вагоме місце відводиться місцевій лікарні, адже медики не зупинялися і працювали, попри звуки вибухів та сирен, проводили операції та приймали пологи. Тут надають допомогу всім без винятку: як і місцевим, які через стреси часто потрапляли з інсультами та інфарктами, так і військовим.

Журнал Житомира знову побував у Овручі та дізнався, як працює місцева лікарня в умовах війни. 

Лікарня в Овручі виглядає по-сучасному. За словами міського голови Івана Коруда, медзаклад має новенькі швидкі, капітально відремонтовані відділення і закуповує новітнє обладнання.

Завідувачка кардіологічного відділення Тетяна Левківська розповіла, що лікарня під час активних дій не припиняла роботу.

“З першого дня війни у нас по лікарні були сформовані бригади, у які входили спеціалісти всіх профілів: хірурги, реаніматологи, анестезіологи, терапевти, травматологи. І кожного дня при сиренах тривоги, ми спускалися з пацієнтами в укриття. Були пацієнти тяжкі з інсультами, але всі спускалися в бомбосховище. До нас поступали хворі військові різного профілю і надавалася допомога всім без винятку. У нас є медичний психолог, який по бажанню військових з ними працює. Лікарні допомагає волонтерська допомога і кардіологічних препаратів достатньою. Ліків закордонної фірми не було в перші дні війни. До нас боялися їхати медичні представники, проте волонтери старалися привозити", — повідомила Тетяна Левківська.

За її словами, Овруцька лікарня також приймала жителів сусідньої Народицької громади, яка постраждала від ворожих обстрілів.

"Багато було хворих з Народичів. Спочатку були мирні жителі. Стресова ситуація відобразилася на здоров'ї людей. Були кардіологічні діагнози, серед них, інсульти інфаркти та інше. Потім військові почали прибувати. У нас були декомпенсовані, але люди були у свідомості (з тяжкими діагнозами). Були поодинокі випадки, хто відмовлявся йти в укриття, ті перебували в коридорі, де не було вікон. Військові потрапляли з гепатитом C, нефритами. Тут у спеціальній палаті для невідкладної допомоги надавалася допомога пацієнтам до встановлення діагнозу, тут: ШВЛ, монітори, де показує сатурацію, частоту серцевих сполучень, дефібрилятор", — зазначила завідувачка кардіологічного відділення.

Завідувач гінекологічного відділення Олександр Пригара розповів, що за час війни пологів стало менше, адже багато вагітних жінок виїхали з міста. Для тих хто залишився, в укритті облаштували спеціальну пологову кімнату. Однак там жінки не народжували — всі в відділені.

"З 24 лютого відділення працювало у штатному режимі, тобто всі працівники: акушерки, лікарі та медсестри на місці. Проте значно зменшилися пологи, адже багато вагітних жінок повиїжджали. В останні два тижні половина повернулася, але всі вони стоять на обліку в жіночих консультаціях. Під час тривог в підвальному приміщенні облаштували спеціальну кімнату для вагітних жінок та народжених дітей. Проте в укриттях малюки не народжувалися, лише в відділенні", — повідомив Олександр Пригара.

За останні два місяці в Овручі народилося 38 діток. 21 квітня на світ з'явилося відразу двоє малюків.

"З початку повномасштабного вторгнення путіна у нас народилося 38 діток: 19 хлопчиків і скільки ж дівчаток. 21 квітня у матері Наталії сталося поповнення, у неї народилася двійня: хлопчик та дівчинка. Пацієнтка поступила у плановому порядку, було проведено кесарський розтин. Хлопчик народився з меншою вагою, а дівчинка з більшою. Батько був на пологах дітей. З операційної винесли й батьку відразу двох малят положили на груди. У понеділок теж поступає вагітна — народжуватиме двійню", — зазначив завідувач гінекологічного відділення.

Поділитись

Новини по темі: