Завершився щорічний зимовий облік мисливських тварин. Підрахунок проводили з метою визначення чисельності популяцій, видового складу та місць мешкання звірів у мисливських угіддях.
Про це повідомляє Столичний лісовий офіс
"Для цього використовували різні методи: спостереження на підгодівельних майданчиках та місцях зимових скупчень тварин, зимовий маршрутний облік тварин по слідах на сніговому покриві, шумовий прогін у лісових масивах. Також для фото- та відеофіксації застосовували фотопастки – такий метод дозволяє відстежити популяції та місця мешкання тварин, не порушуючи їхній спокій", - йдеться в повідомленні.
Як зазначають фахівці, заборона на проведення полювання в умовах воєнного стану призвела до зростання чисельності копитних, зокрема оленів благородного і плямистого та козулі європейської. Також збільшилася кількість зайців-русаків, борсуків та куниць лісових. Крім того, спостерігається стрімке та небезпечне зростання чисельності вовків, які завдають великої шкоди мисливському господарству та можуть нести загрозу для домашніх тварин та людей.
"Цьогоріч у мисливських угіддях Столичного лісового офісу нарахували 4,9 тисячі копитних тварин, 8,8 тисячі хутрових звірів та 2,2 тисячі птахів. "Перепис" тварин проводили упродовж січня-лютого з дотриманням заборон і обмежень, які встановлені на період дії воєнного стану", - зазначили в Столичному лісовому офісі.
З основних мисливських видів тварин нарахували:
- Копитні – 398 лосів, 142 олені благородних та 39 оленів плямистих, 3800 козуль, 551 кабан.
- Хутрові – 2577 зайців, 1671 білка, 394 лисиці, 350 борсуків, 688 куниць лісових, 151 єнотовидний собака, 51 вовк, 10 рисей, 198 видр, 235 тхорів чорних.
- Птахи – 1242 рябчики, 675 тетеруків, 349 куріпок, 279 глухарів.
Довідково. Площа мисливських угідь філій Столичного лісового офісу займає понад 295 тисяч гектарів. Лісівники дбають про покращення умов існування тварин: облаштовують годівниці та солонці, створюють штучні водойми, засівають кормові поля, викладають та поповнюють кормові запаси. Також займаються розведенням мисливських видів у напіввільних умовах для подальшого випуску в природу.
Фото: В'ячеслав Міщенко