19 січня, 2025
Ми в соцмережах

На Житомирщині викрито директора центру первинної медико-санітарної допомоги: продавав довідки ухилянтам

  • Фото: СБУ
  • 19 січня, 2025 15:04

СБУ та Нацполіція ліквідували 10 схем ухилення від мобілізації, які діяли у різних регіонах України. За результатами комплексних заходів затримано всіх організаторів оборудок.

Про це інформує пресслужба СБУ.

Фігуранти продавали військовозобов’язаним фіктивні меддовідки або організовували переправлення за кордон в обхід контрольно-пропускних пунктів.

Так, підозру отримав адвокат, який разом зі спільниками переправив за кордон понад сто військовозобов’язаних. Зловмисники за гроші вносили дані ухилянтів до списків волонтерських організацій.

На Житомирщині викрито директора місцевого центру первинної медико-санітарної допомоги, який продавав ухилянтам фіктивні довідки про «погане» здоров’я.

На Буковині нейтралізовано злочинне угруповання, яке допомагало військовозобов’язаним втекти до сусідньої країни Євросоюзу через гірські стежки.

Після отримання замовлення на втечу фігуранти збирали своїх клієнтів в обумовленому місці біля держкордону, а потім показували їм прихований «маршрут».

У Чернівцях затримано депутата Селятинської громади і двох його спільників, які так само виводили призовників за межі України через лісові ділянки та водойми.

У Києві викрито групу зловмисників, серед яких був командир одного з добровольчих формувань. Він «допомагав» своїм клієнтам уникнути мобілізації: «укладав» з ними фіктивний контракт про проходження служби в ЗСУ.

У Черкаській області «на гарячому» затримано колишнього начальника відділу Звенигородського РТЦК, який намагався «списати» з військового обліку потенційного призовника.

Також на території регіону затримано посадовицю ВЛК, яка підробляла ухилянтам медичні документи про інвалідність.

На Вінниччині викрито 2 «схеми» і затримано чотирьох місцевих ділків, які за гроші пропонували військовозобов’язаним втікати до сусідньої країни.

На Львівщині викрили посадовця Яворівського РТЦК, який «заробляв» на ухилянтах, підробляючи їхні облікові дані як непридатних до служби.

За всіма фактами затриманим повідомлено про підозру відповідно до вчинених злочинів за декількома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 1 ст. 114-1 (перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань);
  • ч. 3 ст. 28, чч. 2, 3 ст. 332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України, вчинене організованою групою);
  • ⁠ч. 3 ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків чи використання підроблених документів, печаток, штампів);
  • ⁠ч. 3 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою);
  • ч. 3 ст. 369 (пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі);
  • ч. 2 ст. 369-2 (одержання неправомірної вигоди для себе за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави).

Зловмисникам загрожує до 10 років ув’язнення з конфіскацією майна.

Комплексні заходи проводили за процесуального керівництва Офісу генерального прокурора, Івано-Франківської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону, Житомирської, Вінницької та Чернівецької обласних прокуратур, Черкаської окружної та спеціалізованої прокуратури у сфері оборони, а також Львівської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону.

Журнал Житомира повідомляв про 270 обшуків: у 19 областях поліцейські повідомили про підозру організаторам переправ через кордон.

Масштабні обшуки у 22 регіонах України провела поліція: оголошено 60 підозр за незаконне переправлення через держкордон.

 Рейди на схеми «ухилянтів» тривають: проводять понад 200 обшуків у 19 областях.

Поділитись

Новини по темі: