19 грудня, 2024
Ми в соцмережах

На Житомирщині планують побудувати завод з перероблення конопель під назвою «Ма'Рижани»

  • Фото: Суспільне Житомир
  • 20 липня, 2023 19:58

На Житомирщині в селі Рижани побудують завод та відродять текстильну промисловість й екологічне будівництво з технічних конопель. Про це на презентації проєкту "Зелений хаб" у Житомирі розповів Мішель Терещенко – українсько-французький підприємець, нащадок роду Терещенків.

Мішель Терещенко розповів, що хоче відродити в Україні коноплярство й планує створити найбільшу в Європі плантацію промислових конопель, передає Суспільне.

"Є старий винзавод, – каже Мішель Терещенко. – Всі думали, що він ніколи не буде працювати. Але зараз є шанс, що він буде працювати. З'являться робочі місця і будуть перспективи для Житомирщини не тільки в аграрному плані, а й в текстильному".

Мішель Терещенко каже, що завод "Ма'Рижани" з перероблення конопель буде альтернативою "Льонокомбінату".

"Ма" китайською – це коноплі. "Ма'Рижани" – дуже красиво. Колись на Житомирщині було велике підприємство "Льонокомбінат", і ми сподіваємося, що незабаром подібне буде працювати, але з використанням коноплі. Будемо отримувати довге текстильне волокно для пряжі та для тканини. Можемо робити вишиванки і це буде сто відсотків "Made in Zhytomyr". Це наша мрія", – зауважив Мішель Терещенко.

Чоловік розповідає, що будівництво індустріального парку розпочнеться за тиждень. Будувати завод на території парку мають намір дві українські фірми.

Підприємець каже, що перший посівний матеріал вирощують на Сумщині на вісімдесяти двох гектарах землі.

"Наступної весни ми будемо сіяти 850 гектарів за планом, потім – тисячу двісті п'ятдесят, потім – дві тисячі, – розповідає Мішель Терещенко. – Завод працюватиме, коли буде посівний матеріал на дві тисячі гектарів. Наша земля, особливо на Поліссі, на півночі, є не дуже прибутковою. Там глина, а не чорнозем. Для аграріїв є питання: як отримати прибуток із землі, яка не дає високий врожай зернових або кукурудзи. А коноплі дають. Ми можемо отримати сім – вісім тонн з гектара без проблем – це те, що нам треба, щоб працювати".

Модератор проєкту "Зелений хаб" біодизайнер Олег Земнухов, який 20 років виготовляє взуття, одяг, страви з технічної коноплі каже, що співпрацює з Мішелем Терещенком протягом 10 років.

"10 років тому пан Мішель, коли переїхав до України, у Глухові почав відроджувати льонарство і коноплярство, – розповідає Олег Земнухов. – В будинку Терещенка нині розташований інститут луб'яних культур. Саме на конференціях я познайомився з Мішелем Терещенком. Ідея конопляного технопарку – його ідея, а я вже, як партнер, дуже хочу брати участь у переробленні коноплі. Розумієте, можна виростити коноплі, зараз вже багато хто їх сіє, але треба ефективно їх використовувати, як харчовий продукт, як будівельний матеріал, як текстильний матеріал. Багато потрібно працювати, тому що світові технології йдуть вперед і нам потрібно встигати".

Проєкт "Зелений хаб" презентували в рамках урбаністично-культурного фестивалю "Майстерня міста Житомира".

Поділитись

Новини по темі: