3 травня, 2025
Ми в соцмережах

Маловоддя Тетерева: критичні показники стану річки у створі поста Житомир

  • Фото: Мережа
  • 2 травня, 2025 14:28

У 2025 році весняне водопілля на більшості річок країни було невираженим.

Таку ситуацію констатують в Укргідрометцентрі. 

Найкритичнішу ситуацію щодо маловоддя метеорологи спостерігають у басейні Південного Бугу та річках суббасейнів Середнього та Нижнього Дніпра.

Складна гідрологічна ситуація склалась на р. Тетерів у створі поста Житомир – протягом січня-квітня 2025 р. утримувалось маловоддя за всіма критеріями, як основним, так і допоміжними, зокрема, витрати води були нижчими за значення екологічної витрати, що є критичним для функціонування екосистеми річки і були в межах 78-90 % її величини.

Місячна водність, що нижче за середнє багаторічне значення витрати води наймаловоднішого місяця року зафіксовано у верхів’ї Прип’яті, її притоках рр.Стир, Горинь, Случ, Уборть, річках суббасейну Середнього Дніпра рр. Тетерів, Рось, Південному Бузі та його притоки р. Синюха.

Маловоддя (4-18 %*) відмічається у верхів’ї Прип’яті, її притоках рр. Случ, Уборть, на притоці Десни р. Сейм (пост Мутин), річках суббасейну Середнього та Нижнього Дніпра (Тетерів, Рось, Сула, Псел, Оріль, Самара) та відповідно, і по припливу води до Кременчуцького, Кам’янського, Дніпровського водосховищ, на Сіверському Дінці (крім верхньої ділянки), на Південному Бузі та його притоці р.Синюха.

Близькою до норми та дещо більшою за неї (92-130 %) водність спостерігалася на Дністрі (пост Галич), його притоці р. Стрий, Пруті (пост Чернівці) та Інгулі (пост Кропивницький). На р. Інгулець (пост Кривий Ріг) водність становила 98 %, внаслідок роботи вище розташованого водосховища.

Меншою за норму (50-75 %) водність відмічалась на Тисі, Дністрі (пост Заліщики), по припливу води до Дністровського водосховища, Західному Бузі (пост Кам’янка-Бузька), Верхньому Дніпрі (пост Неданчичі) та на українській ділянці Дунаю.

Значно меншою за норму (21-49 %) водність спостерігалася по припливу води до Київського водосховища, на пригирловій ділянці Прип’яті, її притоках рр.Стохід, Стир, Горинь, на Десні, Ворсклі (суббасейн Середнього Дніпра), Сіверському Дінці (пост Чугуїв) та на рр. Латориця, Уж (річки Закарпатської області).

Поділитись

Новини по темі: