Ми в соцмережах

У Житомирській області врятували рідкісного птаха, який гніздиться на Алясці. ФОТО

  • 29 грудня, 2021 8:33
  • 1
На Житомирщині у природному заповіднику "Древлянський" врятували гагару полярну. Цей птах є рідкісним в Україні та селиться на Алясці й півночі Європи. Про це повідомляє "Укрінформ". 

Наукова співробітниця заповідника "Древлянський" Світлана Шевченко розповіла, що птаха до них привезли співробітники газового господарства.
 

"Птах ковзався, тож газовики вирішили, що йому потрібна допомога і привезли його в заповідник. Насправді ж він не пересувається сушею, бо це водоплавний вид. Гагара полярна – рідкісний мігруючий птах, якого зустріти на Поліссі – справжнє диво", – зазначила Шевченко.
За її словами, співробітники заповідника порадилися з орнітологом Андрієм Бокотеєм, аби знайти спосіб допомогти гагарі полярній. Науковець зауважив, що птах не виживе в домашніх умовах, тому порадив випустити його у водойму, де не замерзає вода.
 

"Ми випустили гагару полярну у водойму колишньої ГЕС, що у Розсохівському природоохоронному науково-дослідному відділенні. Вона у воді, що є її звичним середовищем, одразу ожила і почувається комфортно", – додала Шевченко.

Наукова співробітниця зауважила, що гагара полярна гніздиться в арктичних та субарктичних зонах, частково на Алясці. У європейських країнах її можна зустріти в Норвегії, Швеції, Фінляндії, Шотландії.


Фото: природний заповідник "Древлянський"
Поділитись

Новини по темі:

Комментарии

Oleksandr Shymon
29 грудня, 2021 20:16:13

Назва птаха, яка використовується у статті, не відповідає птаху на фото. Відповідно і хибні відомості про ареал та поширення в Україні. <br /> По останньому фото можна чітко ідентифікувати птаха. Це Гагара чорношия (Gavia arctica). Ареал в Євразії досить великий: Скандинавські та Прибалтійські країни, значна частина Росії, північ Білорусі тощо. Цей вид періодично зустрічаю під час осінніх та весняних перельотів в Житомирській області. <br /> А Гагара полярна (Gavia immer) має інший вигляд, в Україні дуже рідкісна залітна і в Житомирській області я ні разу не спостерігав.