У селі Городське, що на Житомирщині, відкрили 70-метрову тюбінг гірку — спеціально обладнану всесезонну гірку для катання на тюбінгах (надувних санках). Її збудували та облаштували за 250 тисяч гривень — це грантові гроші з програми «Власна справа».
Грант на створення гірки отримала Інна Величко, керівниця культурно-мистецького центру «Поліська хата». Жінка розповіла, що гірка, яку відкрили в Городському, є першою на території області.
«Зараз це дуже популярний вид відпочинку. До того ж, ми всі звикли до зимових розваг, але кліматичні умови сьогодні не дозволяють вдосталь накататися на тих самих санчатах. Тому для того, щоб трошечки повернути ці емоції, розробники придумали сучасні технології. Сама гірка зроблена з пластику, який з допомогою різних змащувальних елементів створює ефект такого спуску. І це можна буде робити і влітку, і восени, і цілий рік. Вона розрахована на більш сімейний відпочинок або на відвідування групами дітей. Поки траса в нас одна. Але в майбутньому є можливість розширюватися, робити дві траси.В Україні є цілі такі парки, як от парк Їжак на Львівщині. Там таких трас декілька. Ми поки зробили одну і її довжина десь приблизно 70 метрів», — розповідає Інна Величко.
За словами Інни, гірку відкрили на сусідній ділянці біля Поліської хати, яку придбали минулого року. На ній висадили чотири тисячі кущів лаванди — як місце для майбутніх фотосесій. Втім, буйне цвітіння рослин на лавандовому полі очікують лише до сезону 2026 року. А для того, щоб діти не нудьгували, доки дорослі влаштовують фотосесії, відкрили таку дитячу локацію.
«Ми сподіваємося, що буде приїздити багато людей. Але діти не дуже люблять фотографуватися так, як їхні мами. Тому ми вирішили додати чогось більш цікавішого для дітей. І тому ця розвага з'явилася в нашому центрі. Також до нас приїжджають дитячі екскурсії, яким ми теж будемо пропонувати новий вид відпочинку», — говорить Інна.
Офіційне відкриття гірки відбулося 11 лютого, і локація вже очікує на своїх відвідувачів. За словами Інни Величко, на вихідних для відвідувачів діятиме сімейний абонемент: 200 гривень за годину. За цю годину на одному тюбінгу може кататися одна дитина або декілька по черзі. Також передбачене організоване відвідування тюбінг гірки групами школярів.
«Для них ми організуємо додаткові послуги. Це і контактний зоопарк, і екскурсії, і чай. Бо, якщо чесно, не всі ж діти мають таку фізичну підготовку, щоб туди-сюди тягати тюбінг декілька годин, бо його ж треба підіймати вручну. У нас немає такого електричного підйомника, бо гірка не настільки велика, щоб його робити. Підйомники це вже більш до Карпатського регіону характерно. Тому будемо розглядати по-різному», — розповіла Інна Величко.
Інна радить усім підприємцям спробувати взяти участь у програмі «Власна справа».
«Закликаю усіх підприємців, які ще вагаються, обов'язково пробувати. Тому що, знаєте, дуже важко знайти такий стартовий капітал або відірвати від своєї сім'ї, своїх потреб, від свого бізнесу, наприклад, таку суму. Тому я дуже вдячна за цю підтримку державі. Це, по-перше. А, по-друге, ця програма дозволяє вивести з тіні діяльність, яку, можливо, там хтось колись і приховував. Є зобов'язання перед державою, по-перше, бути підприємцем, платити податки і взяти на роботу двох людей. Тобто, таким чином, ти і сплачуєш податки, повертаючи державі грантові гроші, і створюєш два робочих місця», — розповідає Інна Величко.
Раніше Журнал Житомира писав про будівництво першої на Житомирщині тюбінг гірки.