21 січня, 2025
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Культура
  • Дідухи, різдвяні зірки, ялинки та прикраси: у Житомирі відбувся конкурс «Зимова казка»

Дідухи, різдвяні зірки, ялинки та прикраси: у Житомирі відбувся конкурс «Зимова казка»

  • Фото: Центр позашкільної освіти для дітей та молоді
  • 16 грудня, 2024 9:45

ХV обласна виставка-конкурс «Зимова казка» стала рекордною за кількістю учасників. 200 робіт представили конкурсанти – діти віком від 6 до 18 років – на розгляд журі. Вертепи, дідухи, павуки, різдвяні зірки й вінки, ялинки та ялинкові прикраси створювали відчуття свята та різдвяно-новорічної феєрії.

Про це повідомляє Центр позашкільної освіти для дітей та молоді Житомирської обласної ради.

«Практично всі роботи чудові, тому членам журі було важко оцінювати і визначати найкращого. Тематика виставки – святкова, і ми працювали на позитиві. Приємно, що у конкурсі брали участь дітки різного віку. Звісно, у такому випадку різниця у рівні виконання роботи помітна, але навіть при цьому видно, що учасники мають талант, який, вірю, вони розвиватимуть у подальшому», – ділиться враженнями член журі конкурсу, методист Житомирського міського центру науково-технічної творчості учнівської молоді Андрій Маєвський.

Учасники представляли традиційні атрибути українського Різдва, вміло поєднували традиції нашої автентичної різдвяної атрибутики із сучасними тенденціями декору, пропонували власну інтерпретацію тих різдвяних вінків, що прийшли до нас із країн Заходу, додавши їм українського духу.

Ангеліна Нестерова, вчитель мистецтв і музичного мистецтва Ліцею № 6 ім. В.Г.Короленка м. Житомира оцінювала номінації «Дідухи» та павуки»:

«Якщо ми говоримо про традицію, звісно, хотілося б, щоб були дотримані давні технології, матеріали, аби з часом не розгубити своє автентичне. Звичайно, мають місце бути і творчі, креативні ідеї, де переосмислена давнина і показана у нових віяннях часу. Хоча на мою думку, традиція все ж має бути збережена. Також важливо наскільки ці предмети мають практичне значення. Наприклад, з різдвяними зірками колядники ходили вулицями, тому вони мають бути виготовлені з таких матеріалів, що не зіпсуються від снігу, дощу, вітру. Також варто наголосити, що наші предки щороку виготовляли нового дідуха, тому при оцінюванні конкурсних робіт, віддавала перевагу виробам із цьогорічних природних матеріалів. Дуже рада, що у такий непростий для України час, дітки займаються творчістю. Різдво – це зворушливе свято. На жаль, українці не мають змоги його святкувати так, як треба, відчуваю це по собі, по дітках, з якими працюю, але ми не маємо здаватися, маємо працювати, творити, берегти своє рідне, наші традиції і звичаї».

Програма заходу передбачала заочне оцінювання конкурсних робіт та дистанційне виконання практичного завдання учасниками.

Переможців визначали у семи номінаціях.

  • Номінація «Різдвяний вертеп (Шопка)»: абсолютний переможець – Горпиніч Ліна, ліцей № 1 Олевської міської ради, Олевський Центр дитячої та юнацької творчості, Олевська ТГ.
  • Номінація «Різдвяні зірки»: абсолютний переможець – Славська Вікторія, Центр позашкільної освіти ім О Разумкова, Бердичівська ТГ.
  • Номінація «Дідухи»: абсолютний переможець – Філіпович Ірина, Романівський ліцей №1, Романівський Будинок дитячої творчості, Романівська ТГ.
  • Номінація «Павуки»: абсолютний переможець – Гук Ліна, Центр позашкільної освіти, Звягельська ТГ.
  • Номінація «Ялинкові прикраси»: абсолютний переможець – Виговська Поліна, Лугинський ліцей №2, Будинок дитячої творчості, Лугинська ТГ.
  • Номінація «Різдвяні вінки»: абсолютний переможець – Дмитренко Ольга, Ємільчинський Будинок дитячої творчості, Ємільчинська ТГ.
  • Номінація «Новорічні ялинки»: абсолютний переможець – Лазарчук Світлана, Озадівський ліцей, Райгородоцька ТГ.

Фото: Центр позашкільної освіти для дітей та молоді

Поділитись

Новини по темі: