10 серпня, 2022
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Кримінал
  • Житомирській вчительці, яка виявилася шанувальницею «руского міра», дозволили і надалі викладати

Житомирській вчительці, яка виявилася шанувальницею «руского міра», дозволили і надалі викладати

  • Фото: прокуратура
  • 30 червня, 2022 15:03

У Житомирі вчительці, яку судили за колабораціонізм, призначено покарання у виді позбавлення права обіймати посади, пов’язані з виконанням функцій держави та місцевого самоврядування на строк 10 років. Однак, суд не заборонив жінці займатися навчальною та виховною діяльністю.

Про це повідомляє Житомирська обласна прокуратура.

Встановлено, що жителька Житомира, вчителька української мови, проводила колабораційну пропаганду серед своїх колег, безпосередньо у школі.

"Засуджена висловлювала безліч претензій і до Збройних Сил України, і до українських журналістів. Зокрема, зневажливо висловлювалася про українських військових, стверджуючи, що вони не можуть захистити мирних жителів. А українські ЗМІ неправдиво висвітлюють події про окупацію російськими військовими міст і сіл, і всі їхні сюжети про розстріли жителів Бучі - постановочні. І взагалі, обвинувачена стверджувала, що в Україні проводиться "військова операція", і немає ніякої війни", - інформує прокуратура.

Вчительку місцевої школи визнано винною й в межах санкції статті (ч. 1 ст. 111-1 КК України) їй призначено покарання у виді позбавлення права обіймати посади, пов’язані з виконанням функцій держави та місцевого самоврядування на строк 10 років. 

Прокуратура наполягає на суворішому покаранні.

"Однак судом при постановленні вироку не враховано можливість застосування до обвинуваченої покарання, пов’язаного з позбавленням права займатись навчальною та виховною діяльністю на цей строк. Житомирська окружна прокуратура 29.06.2022 подала апеляцію на вирок Богунського районного суду міста Житомира та наполягатиме на застосуванні покарання з врахуванням обставин, за яких скоєно кримінальне правопорушення", - додали у відомстві.

Поділитись

Новини по темі: