17 квітня, 2025
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Кримінал
  • Вимагання грошей, шантаж і кібербулінг: встановлено організаторів, що принижували дітей у Житомирі

Вимагання грошей, шантаж і кібербулінг: встановлено організаторів, що принижували дітей у Житомирі

  • Фото: ЖЖ/ ілюстративне, скріншоти з телеграм та групи «Матусі і татусі Житомира»
  • 8 квітня, 2025 11:27

Припинено діяльність груп, що розповсюджували інформацію принизливого характеру про учнів навчальних закладів на території чотирьох областей, серед яких і Житомирщина.

Про це 8 квітня повідомляє прокуратура області.

Журнал Житомира писав у січні про школярів, які  потерпають від принизливих публікацій в телеграм-каналах. Було зафіксовано випадки, де невідомі розміщують фото дітей з образливими та нецензурними підписами, закликами до насильства. За видалення таких дописів з фото у дітей вимагали гроші. 

"Прокурорами Житомирської окружної прокуратури здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом незаконної діяльності груп, створених з метою прихованого вимагання коштів у жителів Житомирської, Вінницької, Рівненської та Одеської областей (частина 4 стаття 189 КК України). Слідством встановлено, що зловмисники, маючи на меті незаконне збагачення за рахунок коштів інших осіб, здебільшого неповнолітніх, у багатоплатформовому месенджері «Telegram» створили групи «ЖИТОМИР Зеркало», «ВИННИЦА Зеркало», «РОВНО Зеркало» та «ОДЕССА Зеркало». Розміщували інформацію принизливого характеру, а саме: фото-, відео- матеріали з нецензурними дописами, які не відповідали дійсності. Останні відправляли «жертві» перелік цін про надання послуг за видалення подібного роду постів. Видалення відбувалось лише після надходження грошових коштів на картки «зловмисників» із надсиланням скріншоту про оплату. На безоплатній основі видалення подібного роду постів не відбувалось", - повідомила пресслужба прокуратури.

Такими діями спонукали потерпілих осіб до здійснення переказу коштів за різного роду послуги з видалення та нерозміщення у майбутньому такої інформації.

Загальна кількість підписників зазначених груп склала близько 10 тисяч осіб.

Проведеними слідчими діями встановлено особу-організатора діяльності вказаних груп, якій повідомлено про підозру за ч. 4 ст. 189 КК України.

Наразі діяльність груп із багатотисячною аудиторією учасників припинено.

Досудове розслідування здійснюється СВ Житомирського РУП №2 ГУНП в Житомирській області спільно із ВПК в Житомирській області ДКП НП України.

У разі визнання винною у вчиненні вищевказаного злочину, особі загрожує покарання у виді позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років з конфіскацією майна.

Поділитись

Новини по темі: