22 грудня, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Кримінал
  • Вбивство 12-річного хлопчика у Радомишлі: суд відпустив одного з підозрюваних під нічний домашній арешт

Вбивство 12-річного хлопчика у Радомишлі: суд відпустив одного з підозрюваних під нічний домашній арешт

  • Фото: Віктор Ільченко, Суспільне Житомир
  • 23 березня, 2023 10:05

Корольовський районний суд Житомира змінив запобіжний захід одному з фігурантів справи про вбивство у Радомишлі 12-річного Даниїла Бельченка та поранення 10-річного Олексія Нечипоренка.

Рішенням суду підозрюваному Віктору Ільченку змінили тримання під вартою на нічний домашній арешт, повідомляє "Суспільне Житомир".

 

Родина загиблого хлопчика не погоджується з таким рішенням

 

У коментарі "Суспільному" адвокат родини Бельченків Володимир Красовський сказав, що сторона захисту не розуміє такого рішення та не погоджується з ним.

"Нам не зрозуміла мотивація прийняття такого рішення. Тобто до цього обвинувачених тримали під вартою, аби вони не змогли уникнути правосуддя чи вчинити якийсь вплив на обставини розслідування, а тепер, виходить, за логікою, щось змінилося? Та й сама ця історія виглядає цікаво: засідання, яке мало відбутися у лютому, перенесли на 14 березня, бо до колегії суддів увійшов новий суддя, який попросив час для ознайомлення зі справою. 14 березня засідання не відбувається, оскільки усі троє адвокатів Ільченка подають клопотання про перенос засідання, бо вони цього дня зайняті в інших судових процесах. Попередньо була визначена дата 20 березня. Але 20 березня новий суддя, який просив час на розгляд справи, не з'явився, оскільки захворів. У таких випадках клопотання може розглядати головуючий – і головуючий суддя Сергій Франчук, попри заяву Олександра Юрка (ще одного обвинуваченого – ред.) про тиск з боку Ільченка, попри документи, які свідчать, що можуть бути певні ризики уникання правосуддя, все одно відпускає Ільченка з-під варти. Притому, що адвокати Ільченка заявили клопотання, яким просили домашній арешт, а суд постановив, відпустити Ільченка не просто загалом під арешт, а під нічний домашній арешт. При цьому Юрко лишається під вартою. Не зрозуміло, чому весь рік притримувалися рішення щодо утримання під вартою обох обвинувачених, а зараз одного відпустили", – каже Володимир Красовський.

Адвокат Володимир Красовський. Фото: Суспільне Житомир

 

Ми продовжуватимемо боротьбу – мама загиблого Даниїла

 

Коментуючи рішення суду, мама вбитого 12-річного Даниїла Бельченка Карина сказала, що також розчарована цим рішенням.

"Якщо чесно, то у мене немає слів, щоб передати те, що я зараз відчуваю. Якщо наш суд і наша правова система вважає, що можна прийти розстріляти дітей і тобі за це нічого не буде, то вони дуже сильно помиляються. Хоча ми вже рік боремося, а за рік нічого так і не сталося в суді. Навіть не були допитані свідки. Візьмемо останні два засідання, де мали допитувати потерпілого хлопчика, який вижив. Судді відтягували ці засідання, аби лишень не проводити це судове засідання. А потім головуючий суддя Франчук все ж взяв хабар від Ільченка і прийняв рішення відпустити його під нічний домашній арешт. З приводу хабаря нам це повідомила людина, яка має безпосередній стосунок до цього суду. Нам сказали, що для цього суду це нормальна практика. Але, як на мене, такий випадок – це плювок в обличчя усій судовій системі. Адже в статті, яку інкримінують Ільченку, а це навмисне вбивство, взагалі не передбачено можливості зміни запобіжного заходу", – каже Карина Бельченко.

 

Карина Бельченко. Фото: Суспільне Житомир

 

За словами Карини, розгляд справи затягували від самого початку.

"Всі факти говорять про те, що це зробив Ільченко, але вони хочуть перекласти всю відповідальність на Юрка і виправдати Ільченка. Ільченко, до речі, мав проходити по ще одній статті у справі про викриття наркоферми у Радомишлі. Але цю справу швидко зам'яли, тому що до цієї справи був причетний і голова Радомишльської громади Володимир Тетерський, і його син, який мав стосунок до поліції – він на той час очолював там якийсь відділ, якщо я правильно пам'ятаю. Коли Ільченка хотіли випустити перший раз, ми тоді звернулися до Тетерського за допомогою, а він мені сказав, що Ільченко не буде сидіти, бо у нього гарні зв'язки. Мовляв, за все буде відповідати Юрко. Коли журналісти приїхали в Радомишль спілкуватися з Тетерським і його сином, тоді вони нам трохи почали допомагати, дали контакти свідків – все це в них було, але до приїзду журналістів вони нічого не допомагали і не робили", – розповідає Карина Бельченко.

Жінка каже, що обвинувачений Віктор Ільченко на засідання суду 20 березня приїхав одягненим так, наче знав, що його на цьому засіданні звільнять з під-варти.

"Приїхала уся його група підтримки на чолі з його товаришем – командиром 8 полку та ще якимись людьми з СБУ, які його покривають, – говорить мама загиблого Даниїла Бельченка. – Все виглядало так, що вони вже знали, яке судове рішення буде прийняте на цьому засіданні і приїхали вже цілеспрямовано його (Віктора Ільченка – ред.) забрати. Сам Ільченко неодноразово заявляв, що він має стосунок до СБУ".

Карина Бельченко каже, що не збирається здаватися і планує надати справі розголосу на державному та міжнародному рівнях – наразі вона підготувала звернення та петицію до Президента України, а також звернення до Генерального прокурора України.

"Будемо виходити на закордонних журналістів, бо при тому хабарництві, яке існує в судах України, ми, я бачу, нічого не доб'ємося", – каже Карина.

 

Перешкоджання розслідуванню, хабар судді та причетність СБУ

 

Після розмови з Кариною Бельченко журналісти "Суспільного" звернулися за коментарем до голови Радомишльської громади Володимира Тетерського. Свою причетність до можливих перешкоджань розслідуванню справи чиновник заперечує. Каже, що навпаки – намагався сприяти розслідуванню.

"Так, мій син був начальником слідства в нас тут на місці, але цю справу забрали на Житомир. Поліція зробила відповідні слідчі дії – вилучила зброю та затримала двох чоловіків, які стріляли. Коли жінка (Карина Бельченко – ред.) написала звернення в соцмережах, то ми, навпаки, сказали, що готові надати їй допомогу в межах наших компетенцій. Бо якщо йдеться про саме кримінальне провадження, то ми не маємо жодних прав у нього втручатися. До покривання Ільченка я жодним чином не причетний – я з ним познайомився тільки перед початком повномасштабної війни і бачився з того моменту і до сьомого березня (2022 року – ред.) разів зо три-чотири. Ільченко мав стосунок до громадської організації "Радомишльська варта". Сам він, я так розумію, жив у Києві, а після початку повномасштабної війни переїхав до нас і почав активно допомагати "Радомишльській варті" в її роботі. Ніяких попередніх стосунків чи співпраці з ним я не мав. Так само як і мій син. Ми, зі свого боку, спілкувалися з адвокатом пані Бельченко і сказали, що є свідки цього вбивства, і підказали інформацію про них. Що стосується викриття наркоферми, то сам факт такий дійсно був, але це сталося 26 чи 28 лютого 2022 року, і Ільченко не був причетний до цієї справи. Про стосунок Ільченка до СБУ я теж не знаю. А що Ільченко не сяде, бо у нього є зв'язки – я таке не казав. Як я можу таке казати, коли іде слідство?" – прокоментував голова Радомишльської громади.

Завідувачка сектору інформаційно-аналітичної роботи Корольовського районного суду Житомира Наталія Шикирява сказала, що фактів можливого отримання хабаря суддею Сергієм Франчуком зареєстровано не було.

Суддя Франчук. Фото: Суспільне Житомир

 

"Таких відомостей чи факту зареєстровано не було. Інформації про отримання суддею хабаря ми теж не маємо. Якщо є люди, які володіють даними про це, то вони мають звернутися з цією інформацією до відповідних органів, зокрема, до поліції", – відповіла речниця Корольовського суду.

Також "Суспільне" звернулося за коментарем до СБУ щодо того, чи має Віктор Ільченко якийсь стосунок до цієї структури.

"По-перше, зазначаємо, що наше управління СБУ жодним чином не задіяне у цьому судовому процесі. Жоден із фігурантів цієї справи стосунку до управління СБУ в Житомирській області не має. У відповідь на ваше запитання про Віктора Ільченка можу сказати, що він не був і не є офіційним співробітником СБУ. Це виглядає як спроба дискредитації нашої структури", – поінформувала речниця СБУ в Житомирській області Ірина Мартинюк.

 

Передісторія

 

7 березня 2022 року у місті Радомишль на подвір'ї приватного будинку розстріляли 12-річного хлопчика, а його 10-річного товариша поранили.

Підозрюваними стали кадровий військовий ЗСУ та громадський активіст, член формування "Радомишльська варта". Вони начебто сплутали дітей з диверсійно-розвідувальною групою.

У травні 2022-го підозрюваний у вбивстві 12-річного хлопчика виступив у суді й заявив, що він стріляв вгору.

Поділитись

Новини по темі: