Прокурори Житомирської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно організованого угруповання за фактом незаконного виготовлення, зберігання, транспортування з метою збуту та збуту підакцизних товарів – рідин для електронних сигарет і тютюну для кальяну.
Про це інформує Житомирська обласна прокуратура.
Незаконним виготовленням тютюну для кальяну та речовини для електронних цигарок займалися четверо місцевих жителів, двоє з них - приватні підприємці.
"Організатор злочинного угруповання, 50-річний житомирянин, для налагодження кустарного виробництва підакцизних товарів орендував декілька приміщень, у яких встановили спеціальне обладнання. Протиправний маркетинг охоплював «різновекторну» діяльність – від ввезення з-за кордону сировини – до використання спеціального сайту для популяризації товару сумнівної якості. Реалізовували продукцію також різними способами: вроздріб, оптовими партіями, поштовими відправленнями", - повідомили в прокуратурі.
Особливо прибутковою «підпільна фабрика» виявилася у період воєнного стану, протягом 2022 - і до березня цього року, поки правоохоронці не викрили ділків.
Масштаби виробництва засвідчили обшуки, під час яких, серед іншого, виявлено приготовлені для продажу фальсифіковані рідини і суміші на понад 30 млн грн, електронні цигарки, майже 9,5 тонн тютюну для кальяну (більше 120 тис. упаковок з етикетками різних брендів), майже 2 тис. літрів рідини для електронних цигарок, спецобладнання, тощо. Крім цього, вилучено майже 5 млн грн готівки у різних національних валютах.
На вилучені речі та транспорт, який використовувався у злочинній діяльності, накладено арешт.
Кримінальне правопорушення викрито Житомирською обласною прокуратурою спільно з Управлінням СБУ в області та слідчим управлінням ГУНП в області.