22 грудня, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Кримінал
  • Слідчі поліції завершили розслідування квартирного шахрайства у Житомирі

Слідчі поліції завершили розслідування квартирного шахрайства у Житомирі

  • Фото: поліції
  • 1 липня, 2024 14:57

Поліцейські встановили, що 44-річний житомирянин підшукав оселю, власниця та спадкоємець якої померли. Тож обвинувачений сфальсифікував низку документів та отримав право власності на чуже житло.

Про це 1 липня повідомляє поліція Житомирської області.

"Чоловік звернувся до комунального підприємства, що спеціалізується на технічній інвентаризації, та подав замовлення на виготовлення технічного паспорта на це житло. До своєї заяви він долучив підроблену копію паспорта громадянина України з відміткою про реєстрацію у квартирі. Отримавши пакет документів, чоловік підробив договір купівлі-продажу 28-річної давності, нібито про здійснення правочину з власницею ще при її житті. Пізніше фігурант уповноважив представника, третю особу, на продаж відтепер належної йому квартири, видавши відповідну нотаріальну довіреність. Вже наприкінці вересня 2021 року той виконав доручення, перепродавши житло. При цьому правочин було вчинено в сусідньому райцентрі", - йдеться в повідомленні.

Правоохоронці провели низку обшуків та виявили свідчення неправомірних діянь фігуранта. Оперативний супровід здійснювали співробітники кіберпідрозділу УСБУ в Житомирській області. Серед вилученого: технічна та документація щодо права власності, довіреності, печатки, штампи, незаповнені бланки паспортів та свідоцтв про народження з мокрими печатками.

Відтак висновки судових експертиз підтвердили фіктивність угоди. Слідчі слідчого управління поліції Житомирщини, за погодженням обласної прокуратури, клопотали про накладення арешту на двокімнатну квартиру. Нині на будь-які правочини щодо майна накладено заборону.

Днями слідчі завершили розслідування кримінального провадження, тож обвинуваченому інкримінують:

- шахрайство (ч. 4 ст. 190 КК України);

- підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів (ч. 1, 4 ст. 358 КК України);

  • легалізацію (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом (ч. 1 ст. 209 КК України).

Згідно з чинним законодавства такі дії караються позбавленням волі строком від трьох до восьми років.

Поділитись

Новини по темі: