23 січня, 2025
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Кримінал
  • Скандальний перепродаж ліків в онкодиспансері Житомира: заввідділенням суд призначив заставу в 156 тис. грн

Скандальний перепродаж ліків в онкодиспансері Житомира: заввідділенням суд призначив заставу в 156 тис. грн

  • Фото: Сергій Гринчук, з відкритих джерел
  • 8 серпня, 2022 14:39

Суд обрав міру запобіжного заходу у вигляді застави в сумі 156 тисяч гривень завідувачу хіміотерапевтичного відділення обласного онкологічного диспансеру, депутату Житомирської міської ради Сергію Гринчуку. Його підозрюють в перепродажі безкоштовних ліків для онкохворих.

Про це повідомляє "Суспільне" з посиланням на ухвалу Корольовського районного суду.

"Застосувати щодо підозрюваного запобіжний захід у вигляді застави – у розмірі 60 прожиткових мінімумів для працездатних осіб у сумі 156 000 гривень, яка може бути внесена як самим підозрюваним, так і іншою фізичною або юридичною особою на депозитний рахунок для внесення застави", – зазначається в ухвалі.

Також на підозрюваного покладені наступні процесуальні обов'язки:

  • прибувати до слідчого, прокурора за першим викликом та до суду за кожною вимогою;
  • не відлучатися з населеного пункту, в якому він проживає чи перебуває, без дозволу слідчого, прокурора або суду;
  • повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання або місця роботи;
  • утримуватися від спілкування по суті пред'явленої підозри у кримінальному провадженні із підозрюваними та свідками;
  • здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну.

Строк дії ухвали та обов'язків – до третього жовтня 2022 року.

 

Перепродаж в аптеках безкоштовних ліків для онкохворих

 

27 вересня 2021 року СБУ і поліція Житомирської області повідомили про викриття медиків обласного онкодиспансеру. Вони організували схему продажу безкоштовних ліків для онкохворих.

Пізніше стало відомо, що слідчі дії проводилися стосовно Сергія Гринчука - депутата Житомирської міської ради від ОПЗЖ, лікаря-хіміотерапевта онкологічного диспансеру.

 

Як працювала схема

 

За інформацією СБУ, завідувач "призначав" у медичних картах амбулаторних і стаціонарних хворих протипухлинну терапію, таким чином створюючи підставу для списання з балансу комунального закладу вартісних препаратів. 

Медична сестра, за інформацією СБУ, вносила належні дані про нібито видачу онкопацієнтам призначених ліків для проведення лікування.

"Таким чином препарати "списувалися" за обліками онкодиспансеру як використані, а насправді – за попередньою домовленістю із менеджером зі збуту приватного фармзакладу Хмельниччини (який одночасно є депутатом однієї з місцевих сільрад) – реалізовувалися через мережу їхніх аптек", – повідомили в СБУ.

Відповідальним за правильну доставку ліків із Житомира до сусідньої області був ще один фігурант кримінального провадження – співвласник фірми, яка займається роздрібною торгівлею фармацевтичними товарами.

У ході слідчих дій правоохоронці встановили та опитали декілька сотень амбулаторних і стаціонарних хворих онкоцентру, які могли постраждати від дій медичних шахраїв.

 

Оголосили підозри 2 медпрацівникам та 2 пособникам

 

Завідувачу відділення онкодиспансеру про підозру за ч.3 ст.191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), ч.1 ст.366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України.

Медсестрі онкоцентру нині інкримінується вчинення злочину за ч.3 ст.191, ч.1 ст.366 та ч.4 ст.358 КК України.

Менеджер фармзакладу Хмельниччини підозрюється у пособництві у заволодінні чужим майном шляхом зловживання службовою особою службовим становищем (ч.5 ст.27 ч.2 ст.191 КК України).

Підозру за аналогічними статтями Кримінального кодексу України повідомили четвертому фігуранту кримінального провадження – перевізнику медпрепаратів для протипухлинної терапії.

Поділитись

Новини по темі: