10 серпня, 2022
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Кримінал
  • Шахраї вкрали в українців 100 млн гривень, створив фейкові сайти з "соцвиплатами"

Шахраї вкрали в українців 100 млн гривень, створив фейкові сайти з "соцвиплатами"

  • Фото: ілюстравтине / unsplash
  • 29 червня, 2022 11:26

В Україні затримано групу шахраїв, які виманили в українців 100 млн гривень, пропонуючи залишити банківські реквізити на фейкових веб-ресурсів для соцвиплат, що імітували офіційні урядові сайти України та ЕС.

Про це повідомила пресслужба Офісу генерального прокурора.

"За даними слідства, група осіб шахрайським шляхом заволоділа коштами громадян України, які намагались отримати фінансову допомогу від країн ЄС. У період дії воєнного стану вони створили ряд фейкових (фішингових) веб-ресурсів, які за своїм зовнішнім оформленням імітували офіційні урядові сайти України та Європейського Союзу. Через такі інтернет-сайти громадянам України, які постраждали внаслідок військових дій, пропонувалося отримати грошову допомогу від країн-членів ЄС", - йдеться у повідомленні ОГП.

Авторизуючись, українці на сайтах заповнювали поле із реквізитами своїх банківських карток для нібито оплати комісії за транзакцію при нарахуванні грошової допомоги. Після цього ділки списували з банківських карток гроші, які потім розподіляли між собою.

У ході розслідування злочину правоохоронці встановили близько 5 тисяч потерпілих громадян України, яким завдано збитки на загальну суму близько 100 млн грн.

Роботу фішингових веб-ресурсів заблоковано, продовжується встановлення всіх учасників злочинної схеми.

Поділитись

Новини по темі: