22 грудня, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Кримінал
  • Прокуратура розпочала кримінальне провадження щодо масової загибелі риби у Тетереві біля Житомира: хронологія подій

Прокуратура розпочала кримінальне провадження щодо масової загибелі риби у Тетереві біля Житомира: хронологія подій

  • Фото: Держекоінспекція
  • 3 жовтня, 2024 18:44

Житомирська окружна прокуратура внесла до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості за фактом порушення правил охорони вод, що спричинило забруднення поверхневих вод та створило небезпеку для  довкілля (ч. 1 ст. 242 КК України).

Кримінальне провадження розпочато за фактами, встановленими  Держекоінспекцією Поліського округу під час перевірки інформації місцевих жителів.

Фахівці зафіксували масовий мор риби вздовж берега р. Тетерів у районі Корбутівки. За оперативною інформацією, загинула значна кількість риб різних видів, серед яких – лящ, окунь, карась, судак, плітка та інші (майже 4,4 тис екземплярів).

Журнал Житомира повідомляв, що екологи та рибінспектори виїжджали на місце загибелі та проводили підрахунок втрат, відбирали рпоби води та оцінювали ситуацію. Ще до проведення лабораторних аналізів повідомили, що вода має сіро-зелений колір та неприємний запах. 

Встановлено, що вміст розчинного кисню у воді майже втричі менший нормативного рівня. Також відібрано проби води для лабораторних досліджень. За попередніми підрахунками, рибному господарству заподіяно збитків на понад 4 млн грн.

Матеріали кримінального провадження передані до Житомирського райуправління поліції для досудового розслідування.

03 жовтня пресслужба Житомирводоканалу оприлюднила заяву у якій заперечують причетність підприємства до ситуації:

1 жовтня у Житомирі працівники ДЕІ Поліського округу зафіксували масову загибель водних біоресурсів у річці Тетерів. Фахівці контрольно-вимірювальної лабораторії також відібрали проби вище випуску промивних вод, аби з’ясувати характер забруднення, яке зумовило мор риби.

Аналіз води виявив понаднормові значення азоту амонійного (1,8 мг/дм3) та фосфору фосфатів (0,98 мг/дм3). Місяць тому ці показники на даній локації становили – 0,52 мг/дм3 та 0,1 мг/дм3 відповідно. Значні перевищення цих показників характеризує водойми, забруднені залповим скидом стічних вод, які, ймовірно, потрапили в Тетерів із річок, що впадають у нього.

Наголошуємо на тому, що в епіцентрі забруднення головної водної артерії Житомира скидів стічних вод КП «Житомирводоканал», немає.

Також раніше Журнал Житомира писав, що 30 вересня в Державній екологічній інспекції Поліського округу оприлюднено результати аналізів з місця скиду стічних вод на Випуску №4 КП «Житомирводоканал». Тоді встановлено значне перевищення гранично допустимих концентрацій таких речовин. 

Поділитись

Новини по темі: