10 серпня, 2022
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Кримінал
  • Пішов колядувати й зґвалтував 10-річну дівчинку: суд оголосив вирок школяру з Житомирщини

Пішов колядувати й зґвалтував 10-річну дівчинку: суд оголосив вирок школяру з Житомирщини

  • 6 липня, 2022 15:18

У Житомирській області суд ухвалив вирок 15-річному школяру, який на Різдво зґвалтував малолітню односелицю. Подія сталася 7 січня 2022 року в одному з сіл Житомирського району.

"Під час розгляду справи у закритому судовому засіданні було встановлено, що того вечора нетверезий дев’ятикласник, перебуваючи поблизу закинутого будинку, задумав учинити діяння сексуального характеру щодо 10-річної знайомої, котру проводжав додому. Переконавшись у відсутності сторонніх, він силоміць затягнув дівчинку до приміщення туалету на території вказаного домоволодіння і, з використанням сили та погроз, здійснив дії, спрямовані на порушення її статевої недоторканності", - інформує Бердичівський міськрайонний суд.

Раптовим свідком злочину стала мама потерпілої, котра змусила кривдника втекти геть та заявила до поліції.

За інформацією суду, школяр повністю визнав свою вину. Хлопець повідомив, що на Коляду був на дні народження, де вживав алкоголь. Потім мав намір піти до бару, а дорогою туди - провести додому потерпілу, яку знав із дитинства. Саме тоді й виник злочинний намір. Мати хлопця дізналась про скоєне від правоохоронців та не мала жодних пояснень вчинкові сина: того ранку він начебто пішов колядувати.

Суд з'ясував, що хлопець психічно здоровий, неконфліктний, часто прогулював школу, був схильний до тютюнопаління і вживання алкоголю, а також знаходився на обліку у соцслужбах як такий, чиї батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків.

За наслідками розгляду провадження юнака було визнано винним у злочині, передбаченому ч. 4 ст. 152 КК України (зґвалтування особи, яка не досягла 14-ти років), та засуджено до позбавлення волі на термін 6 років. 

"Враховуючи неповнолітній вік, щире каяття, висновок органу пробації про низький ризик повторення протиправної поведінки, а також думку сторін і позицію потерпілих, котрі не просили суворої кари, суд вважав за можливе застосувати положення ст. 69 КК України та призначити хлопцю покарання, нижче від найнижчої межі, встановленої у санкції статті - 6 років ув’язнення", - повідомляє Бердичівський міськрайонний суд.

До набрання вироком законної сили обвинувачений перебуватиме у СІЗО, де нині утримується під вартою.  

Поділитись

Новини по темі: