17 червня, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Кримінал
  • Cудитимуть злочинну організацію, яка більше шести років діяла у Коростишівській ОТГ

Cудитимуть злочинну організацію, яка більше шести років діяла у Коростишівській ОТГ

  • Фото: Житомирська обласна прокуратура
  • 26 березня, 2024 17:49

Прокурори Житомирської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно злочинної організації у складі дев’яти учасників та спільника – підприємця, депутата міської ради.

За даними слідства, створив злочинну організацію 50-річний підприємець, так званий «смотрящий» м. Коростишева та району. До неї входили особи віком від 23-х до 50 років. За структурою поділялася на дві групи, якими керували двоє «ставлеників» організатора.

Протягом шести років (листопад 2017 - серпень 2023рр) ними скоєно до півсотні тяжких й особливо тяжких злочинів.

 Це такі, як вимагання надуманих боргів від місцевих жителів, зокрема, військовослужбовців (погрози та залякування їх рідних), побиття, катування, позбавлення волі «боржників» (вивозили у занедбані будинки, гаражі, спортзали та били), трудова експлуатація (примушували своїх жертв безкоштовно працювати на підконтрольному підприємстві). «Борги» вибивали за допомогою бит, кастетів, ременів, спортивного інвентаря. У разі несплати грошей щоразу збільшували суми, інколи – до 200 тис. грн.

У ході розслідування злочинної діяльності також розкрито вбивство учасника АТО, скоєного вісім років тому одним з учасників угруповання з особливою жорстокістю, в умовах неочевидності. Обвинувачений заподіяв хлопцю до 65 жорстоких ударів  заздалегідь заготовленими предметами.

Крім цього, орган досудового розслідування встановив злочини співучасників, серед яких – депутат місцевої ради, колишній заступник мера. Він діяв разом зі спільниками: безпідставно звинуватили двох хлопців у злочині, які вони не скоювали, вивезли у багажнику авто до затопленого кар’єру, побили та змусили визнати вину. А потім у батьків потерпілих, вимагали доларові суми «відкупу».

Від дій учасників злочинної організації потерпіли майже два десятки місцевих жителів. Їм заподіяно збитків на 1,6 млн грн.

Під час обшуків вилучено до десяти одиниць автотранспорту, до мільйона готівки у різних національних валютах, понад півсотні банківських карток, більше 30 мобільних телефонів, холодну зброю, боєприпаси, а також психотропні речовини.

На вилучені речі, у тому числі банківські рахунки організатора, накладено арешт на загальну понад 5 млн грн.

Наразі вісім фігурантів перебувають під вартою, двоє – під домашнім арештом.

Протиправну діяльність викрито завдяки спільній злагодженій співпраці Житомирської обласної прокуратури, УСБУ в області, УСР в області ДСР Нацполіції  України та ГУНП в області.

Поділитись

Новини по темі: