23 грудня, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Кримінал
  • За три години вкрали всі гроші з картки і "повісили" кредит: як працює схема

За три години вкрали всі гроші з картки і "повісили" кредит: як працює схема

  • 10 липня, 2021 18:42

Українців попереджають про схему шахраїв, які крадуть гроші з банківських карт, блокуючи СІМ-карту без відома самої жертви. Про такий випадок, який стався зовсім недавно з ним, розповів Костянтин Кукса.

"Хочу вас попередити, застерегти! Зі мною сталася біда. 4 липня о 17:51 прийшла СМС від "Київстару", що виконується заміна СІМ-карти і після цього мій номер був відключений повністю. За три години часу, поки додзвонився до оператора, щоб заблокувати СІМ та свої рахунки в банках, шахраї встигли перевипустити СІМ-карту", - написав чоловік в Facebook.

За лічені години шахраї "повісили" на чоловіка онлайн-кредит на 10 тисяч гривень терміном на 14 днів і зняли з його кредитної картки 12 900 грн.

"Подав заяву в поліцію, кіберполіцію, Національний банк. На сьогодні від них жодних дій не зроблено!" - розповів Костянтин і закликав всіх прив'язувати свої СІМ-карти до паспорта у відділенні мобільних операторів, так шахраї без вашої особистої присутності та оригіналу паспорта віддалено не зможуть перевипустити СІМку.


У коментарях до публікації українці пишуть, що також ставали жертвами подібних афер або чули про них.

  • У нас на роботі так вже купа людей постраждали. І поліція не діє. Навіть не знаю, як так може бути. Ці онлайн-кредити потрібно забороняти на законодавчому рівні
  • Чула за цю схему. Співчуваю вам. Нехай вам повернуться ваші кошти у повній мірі, а зловмисникам вони впоперек горлянок стануть.
  • Зі мною така ж історія сталася взимку. Добре, що все закінчилося добре
  • Роки три тому потрапила теж в таку ж історію…


Цікаво, що при заміні СІМ-карти приходить повідомлення з кодом, який клієнт повинен показати на телефоні оператору. Тільки після цього відбувається заміна. А якщо пройшла заміна без коду, значить шахрай знав ваш PUK-код або номери, з якими ви часто спілкувалися. Сам Костянтин та інші користувачі припускають, що у шахраїв є "свої люди" в штатах мобільних операторів України.

Небезпечні повідомлення від банку: що потрібно знати, щоб не втратити гроші

Експерти стверджують, що не всі послуги банку потрібно підключати до системи смс-інформування. А найкраще - користуватися додатком, до якого можна встановити коди та паролі. Перехопити повідомлення в таких додатках майже неможливо, оскільки є захист від шахраїв і власні антивіруси.

Однак є банки, які все одно надсилають смс-повідомлення і повністю їх відключити не виходить. Або вони потрібні - для того, щоб увійти в додаток. Яких правил потрібно дотримуватися:

  • Не зберігайте смс-повідомлення від банків. Якщо вірус потрапить в смартфон, то відразу отримає доступ до таких повідомлень. Краще видаляйте їх відразу після прочитання.
  • Вимкніть мобільний банк (переказ грошей через смс). Використовуйте для такої операції додаток і вебверсію банку, де в смс приходить код.
  • Дотримуйтеся правила "двох пристроїв". Якщо немає можливості або бажання ставити додаток, то використовуйте правило "двох пристроїв" – на одному (комп'ютер) використовуйте онлайн-банк, а на телефон отримуйте смс. Це знизить до 0 ризик перехоплення.
  • Отримувати коди в смс найкраще на старенький кнопковий телефонний апарат, у якого немає доступу до Інтернету. Це 100% спосіб захисту.
  • Всі повідомлення з банку призначені особисто вам і ніякі Служби безпеки банку не можуть їх питати. Пам'ятайте! Всі коди використовують для перевірки операцій і якщо зловмисник їх отримає, то зможе зняти гроші з Вашої картки, взяти кредит на ваше ім'я і наробити багато збитків.
 

Важливо!

  • Не спілкуйтеся ніколи з тими, хто дзвонить вам від імені банку. Просто завершіть розмову і передзвоніть в банк самостійно. Цей спосіб на 100% захистить вас від шахраїв.
  • Не зберігайте на карті багато грошей. Для платежів в Інтернеті використовуйте віртуальну карту, але основні засоби тримайте на рахунку і переводите на карти постійного використання тільки в міру потреби.
Поділитись

Новини по темі: