26 травня, 2022
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Кримінал
  • У Житомирі «накрили» потужний конвертаційний центр з обігом у понад 200 млн гривень

У Житомирі «накрили» потужний конвертаційний центр з обігом у понад 200 млн гривень

  • 21 травня, 2020 10:22
  • 718
Служба безпеки України припинила у Житомирі діяльність міжрегіонального конвертаційного центру із загальним обігом у понад 200 мільйонів гривень.

За інформацією СБУ, "обслуговувались" у конвертаційному центрі більш ніж 20 потужних агропромислових підприємств з Київщини Житомирщини, Вінниччини, Миколаївщини, Черкащини, Чернігівщини та Хмельниччини.
 

"Бізнесмени купували частину сільгосппродукції для експорту за готівку у невеликих агровиробників. Для її легалізації організатори конверту укладали фіктивні угоди купівлі-продажу. Механізм дозволяв комерсантам протиправно збільшувати суми відшкодування з бюджету податку на додану вартість та переводити значні суми грошей у готівку. Організатори конверту отримували "комісію" за послуги залежно від суми "проконвертованих" коштів", – інформує пресгрупа УСБ України в Житомирській області.


За попередніми підрахунками спеціалістів, за час роботи конверту у 2019-2020 роках через нього пройшло понад 200 мільйонів гривень.

Правоохоронці провели 9 одночасних обшуків в офісах конвертцентру та підконтрольних структурах, а також помешканнях фігурантів кримінального провадження. 

"У зловмисників вилучено бухгалтерську документацію, комп’ютерну техніку, що містить сформовані документи, чорнову бухгалтерію, печатки фіктивних підприємств, чекові книжки та банківські картки", – додають у спецслужбі.

У межах кримінального провадження за ч. 3 ст. 191 Кримінального кодексу України тривають слідчі дії. 

Поділитись

Новини по темі: