20 листопада, 2024
Ми в соцмережах

Види та правильний вибір стабілізаторів напруги

  • 15 грудня, 2022 16:50

Стабілізатор напруги допомагає уникнути негативного впливу перепадів напруги на електричні пристрої та оснащення в домі. Більше того, нерідко він запобігає створенню небезпечної ситуації. Він підвищує строк служби приладів та ефективність їх роботи.

На сучасному ринку представлена велика кількість стабілізаторів. Зокрема, асортимент https://sun-energy.com.ua/stabilizatory_napruhy/ дуже різноманітний. Проте, висококваліфіковані консультанти допоможуть зробити правильний вибір, розібратись у видах оснащення та особливостях їх застосування.

Критерії вибору стабілізатора напруги

На що слід звернути увагу при виборі стабілізатора для напруги:

  • Кількість фаз. Прилад може бути однофазним чи трифазним. Його вибір залежить від особливостей мережі та приладів в приміщенні. Якщо є хоча б один трифазний прилад, серед яких може бути котел, насос, пічка, то обирати варто лише другий варіант;
  • Потужність. Визначити її можна за сумарною потужністю підключеного до електросистеми оснащення чи за можливостями електричного вводу;
  • Тип підключення. На сьогодні представлено два варіанти: розетка або клемний тип живлення. Другий варіант буде оптимальним для стаціонарних стабілізаторів;
  • Додаткові опції. Сучасний ринок представляє доволі багатофункціональні прилади, проте не кожному покупцеві потрібні такі показники. Варто враховувати власні потреби, можливості та побажання.

Види стабілізаторів напруги, їх особливості

Як і зазначалось вище, на сучасному ринку представлено доволі багато різновидів стабілізаторів напруги. Поговоримо про кожен з них більш детально:

  • Ферорезонансні. Використовуються для корекції напруги побутової техніки. Створюють достатньо сильний шум та відрізняються доволі високою ціною. Сьогодні ферорезонансні стабілізатори більше використовуються підприємствами, яким доводиться працювати з великим потужностями.
  • Електромеханічні. Доступний кожному варіант, який створює доволі високу точність напруги. Серед недоліків варто відзначити високий рівень шуму, короткий строк служби механізмів та неможливість впоратись із різкими перепадами напруги.
  • Релейні. Найкращий варіант для встановлення в домі чи квартирі. Користувачі цінують такі стабілізатори за хорошу якість, привабливу ціну та хорошу роботу.
  • Симісторні. Мають трохи вищу за середній показник ціну, проте вона виправдана тривалим строком служби та відсутністю шуму при роботі.
  • Інверторні. Найсучасніший варіант, особливістю якого є висока точність стабілізації. Ціна на такі прилади доволі висока, що можна віднести до недоліків.
Поділитись

Новини по темі: