30 жовтня, 2024
Ми в соцмережах

Вибір оливного фільтра для авто

  • 21 лютого, 2024 14:37

Оливний фільтр призначений для очищення моторного мастила від механічних домішок і продуктів зносу. Він не допускає потрапляння абразивних частинок із мастила в прецизійні пари тертя силового агрегату — підшипники колінчастого вала, корінні та шатунні вкладиші, циліндро-поршневу групу. Завдяки високоефективній фільтрації рідина зберігає змащувальні та антифрикційні властивості впродовж усього терміну служби, тим самим захищаючи двигун від передчасного зносу. Якість і ресурс фільтрувального елемента безпосередньо впливають на надійність і довговічність ДВЗ. Своєчасна заміна компонента, що виробив ресурс, — запорука безвідмовної роботи мотора на тривалий термін. Вибрати й купити якісний масляний фільтр для авто можна на сайті: https://autodoc.ua/ua/category/maslyanyj-filtr-id170-3 — зі швидкою доставкою в усі регіони.

Інтервал заміни

Термін служби компонента до його заміни залежить від конструкції та якості використовуваних матеріалів. У середньому він розрахований на експлуатацію протягом 10–15 тис. км пробігу або один рік. Сучасні високоякісні моделі оснащують багатошаровими синтетичними фільтрувальними елементами, що дозволяє досягти підвищеного ресурсу. Такі вироби за правильного використання здатні пропрацювати до заміни мастила 25–30 тис. км. Краще купувати запчастини відомих брендів. Це гарантує їхню надійність і довгий термін служби. Це стосується не тільки фільтрів, а й також технічних рідин, ременів, амортизаторів, доступних у каталозі: https://autodoc.ua/ua/category/perednie-amortizatory-id556-3 — та інших «витратників».

Як підібрати оливний фільтр для авто

Для вибору необхідно враховувати такі параметри, як:

  • Пропускна здатність. Для сучасних двигунів потрібно орієнтуватися на значення від 8 до 12 л/хв залежно від обсягу системи змащення. Низька пропускна здатність призведе до падіння тиску мастильної рідини.
  • Фільтрувальна здатність. Ефективність затримання частинок забруднень фільтром вимірюється в мікронах або мікрометрах. Що менше це значення, то краще. Вироби здатні відсівати частинки від 5 до 10 мікронів.
  • Матеріал і площа фільтрувального елемента. Найчастіше використовується паперова целюлоза або синтетичні волокна. Останні — міцніші та довговічніші. Площа фільтрації може сягати 0,5 кв. м.
  • Термостійкість застосовуваних матеріалів та ущільнень. Важливо, щоб компонент продовжував працювати та зберігав герметичність за високих температур. Більшість моделей розрахована на 120–150 °С.
  • Надійність та якість. Пристрій має точно та щільно встановлюватися в корпус, унеможливлюючи витоки масла.

 

Правильно підібраний фільтр надійно захистить двигун від зносу на весь міжсервісний інтервал.

 
 

 

Поділитись

Новини по темі: