23 грудня, 2024
Ми в соцмережах

Що обрати цифрове піаніно або синтезатор

  • 18 липня, 2023 16:00

Незважаючи на технічний прогрес, в наш час залишається попит на класичні клавішні інструменти. Багато людей (як дітей, так і дорослих) записуються до музичних шкіл на цей напрямок. Це можна пояснити неперевершеним звучанням піаніно або роялю. Але музична індустрія не стоїть на місці, тому приходять і нові, електронні інструменти, які можуть зачепити за душу не гірше за класику.

Перш за все варто відзначити синтезатор і цифрове піаніно. Для багатьох не посвячених ці інструменти можуть здатися однаковими, але між ними є колосальна відмінність. Тому варто розібратися більш детально, що це за інструменти.

Синтезатор і елеткропіаніно: що це таке?

Синтезатори були створені, щоб вилучати за них різноманітні звуки для створення музичних творів. Багатофункціональні інструменти можуть виробляти безліч звуків. Наприклад, синтезатори Ямаха дорожчого цінового сегменту можуть заміщати собою цілий оркестр, адже їм під силу імітувати звучання десятків музичних інструментів. До того ж на них можна одразу записати і відредагувати композицію.

Цифрове піаніно – це менш універсальний інструмент. Він створений для того, щоб видавати ті ж звуки, що і акустичне фортепіано. Але в нього є і багато інших можливостей, що дозволяє порівнювати його з синтезатором.

Схожість двох інструментів:

  • На вигляд мають схожу клавіатуру;
  • Можуть підключатися до навушників чи інших пристроїв відтворення звуку.

В чому різниця

Як не дивно, але синтезатори і електропіаніно насамперед відрізняються клавіатурою. Незважаючи на зовнішню схожість вони різні. У синтезатора клавіші легші, майже невагомі, натискаються м’яко. Виробники цифрових фортепіано роблять все можливе для того, щоб клавіші інструмента були максимально схожими на ті, що є в класичному інструменті. Тому вони виготовляють їх важкими, з різною масою. Річ у тім, що в електроінструменті є майже такі самі молоточки, як і в акустичному, але вони натискають на сенсори, а не б’ють по струнах.

Саме можливість відчувати вагу клавіш є такою важливою для піаністів. Саме це дає змогу використовувати динаміку, робити звучання живим. Важливо, щоб сила натиску мала значення для відтворення певного звуку. Синтезатор нічного такого дати не може.

Але є й інші відмінності:

  • Зазвичай у синтезаторів менше октав, а отже і менше клавіш. В більшості випадків їх всього 61, тоді як в роялі та фортепіано – 88;
  • У синтезатора більше можливостей. На ньому можна виставити звук, як в скрипки, гітари та навіть барабанів, а також багатьох інших інструментів;
  • Для гри на піаніно потрібно рухати плечима, корпусом, ліктями та кистями, тоді як для синтезатора знадобляться лише кисті;
  • В більшості цифрових піаніно вже є педалі, а для синтезаторів їх доведеться купувати окремо.

Що краще

Важко надати якомусь інструменту перевагу. Просто вони різні, тому порівнювати їх в такому дусі було б не коректно. Цифрові піаніно, з якими можна ознайомитись на  https://guitarhouse.com.ua/tsifrovi-pianino/, зроблені таким чином, щоб вони були максимально схожими на акустичний інструмент. З кожним роком різниця між ними стирається. Важливо щоб музикант, який все життя грав на класичному піаніно, пересівши за цифрове, не відчув різниці. Інструмент відтворює вібрацію струн, резонанс та механіку класичних клавішних.

Синтезатор – це зовсім інший інструмент. Він не підійде для того, щоб навчитись грати на класичному піаніно. Проте він чудово імітує його звучання, а також звучання багатьох інших інструментів. Але повноцінно замінити їх не може, адже в музиці все ж відчувається штучність. 

Поділитись

Новини по темі: