Ландшафтний дизайн присадибної ділянки легко створити власноруч. Існує безліч варіантів облаштування зони відпочинку. Найкраще обрати той, що відповідає індивідуальним потребам мешканців будинку, чи внести корективи з огляду на власний смак і розміри ділянки. Розглянемо декілька порад професійного дизайнера, які обов'язково стануть у пригоді.
Планування — обов'язковий етап
Немає значення, яка площа у вашому розпорядженні. За умови ретельного і раціонального планування простору можна отримати чудовий ландшафт. Насамперед оцініть параметри ділянки, де розташовані:
- височини;
- низини;
- тіниста чи сонячна сторони.
Ділянки під відкритим сонцем виділіть для клумб зі світлолюбними рослинами. Територія з розсіяним світлом підійде для дитячих майданчиків, зон відпочинку, грядок і квітників. В затінених місцях краще висадити папороті, хости чи хвойні рослини.
Садові доріжки — важливий елемент дизайну
Дизайнери радять під час планування доріжок не лише з'єднувати між собою важливі ділянки саду, як-от ворота, будинок, альтанка та дитячий майданчик, а створити прогулянковий маршрут. Вздовж доріжок варто посадити невисокі бордюрні рослини. Як покриття можна використовувати гравій, клінкерну цеглу, дерев'яні дошки, бетонні плити — на власний розсуд мешканців.
Освітлення як елемент декору
Будь-який природний ландшафт матиме романтичний чи навіть містичний вигляд у темний час доби, якщо його правильно підсвітити. За допомогою різноманітних світильників, садових ліхтарів, підвісних освітлювачів можна отримати приголомшливий результат. Світло необхідно спрямувати на всі важливі об'єкти ділянки. Для декоративної підсвітки зеленої зони, клумб, саду вибирайте ліхтарики з сонячною панеллю. Біля будинку варто прилаштувати підвісні світильники з датчиком руху. Доріжки, лавочки можна виділити точковим підсвічуванням.
Як облаштувати клумби
Найпростіше прикрасити садову ділянку за допомогою клумби та матеріалів, що знайдуться під рукою. У магазинах пропонують безліч начиння для формування квітників:
- парканчики з пластику, металу чи дерева;
- вазони;
- яскраві контейнери.
Дизайнери радять використати з користю непотрібні предмети — облаштувати квітник за допомогою старих меблів, ящиків, глечиків, чайників, казанів, тарілок, пляшок, шин і навіть велосипеда. Знайти садові освітлювачі та LED-лампи можна в інтернет-магазині Алло. Увімкніть фантазію — і ваш квітник буде чарівним та оригінальним.
Місця для відпочинку: дитячий та спортивний майданчики
Для комфортного відпочинку усіх членів родини потурбуйтеся про спеціальні зони для малечі чи любителів настільних ігор. На дитячому майданчику поставте гойдалку та пісочницю, надувний басейн. Для підлітків — турнік чи тенісний стіл. Підвісний гамак, садова гойдалка допоможуть повноцінно відпочити, а великий стіл — зібрати всю родину за сніданком чи вечерею.