Ми в соцмережах

Опалубка для фундамента: поради та рекомендації

  • 6 січня, 2025 13:55

Життя часто підкидає виклики, з якими ми вдосконалюємось. За цією методикою відбуваються зміни у всіх сферах. Не винятком є і будівництво, яке починається з двох головних складових - проекту та опалубки. Якою має бути опалубка для фундамента, які існують рекомендації для основи всіх основ та за якою технологією працювати? На ці та інші питання відповідають експерти.

Вихідні для проекту

Аби зробити фундамент без помилок, варто зануритись на етап проектування. Чому це важливо? Здавалось би очевидна відповідь. Адже фундамент - це основа всього майбутнього архітектурного будівництва. Ідеальність та точність тут є найважливішими компонентами. 

Які є технології зведення опалубки для фундаменту:

  • класична дерев'яна,
  • бетонні блоки.

Вибір буде важливим, адже від цього залежить подальша організація технологічного процесу, розташування арматури та інші розрахунки.

За словами фахівця, привязка та розрахунок у розмірах самого блоку відіграють дуже важливу роль перед початком проектування фундаменту.

Якщо вибрано блочний варіант, то відразу потрібно дізнатись про необхідну кількість потрібних за розмірами блоків. Ця величина закладається в проект, розраховується арматура та розташування.  

Якщо говорити про вартість дерев'яної та блочної опалубки, то перша буде дорожчою. При однакових розрахунках відсотковий розріз буде дорівнювати - від 5 до 20 %. Звісно, що це залежатиме від ширини стрічки опалубки. 

При цьому дерево має свої плюси та мінуси (крім ціни). 

Серед переваг дерев'яної опалубки - повторне використання, при цьому треба розуміти, що будуть пошкоджені дошки, які підійдуть для чорнових обшивочних робіт.

Переваги блоків

Блоки в проектному підрахунку виграють в ціновому діапазоні. З інших важливих переваг - вища технологічність:

  • перш за все швидкість роботи,
  • рівна поверхня фундаменту.

А тепер розберемось по порядку, якщо мова йде про пароізоляцію та грунтовку, то це буде оперативним рішенням. Адже час та простір є основними в загальних роботах. Стрічковий фундамент з дерев'яною опалубкою доведеться чекати від одного до двох тижнів, коли бетон стане максимально стійкий. Лише після цього можна братись за інші етапи гідроізоляційні, без ризиків зайвої вологи.

Натомість з блоків можна будувати як стрічковий фундамент, так і цілі підвали. 

Що варто пам'ятати

Замість висновків, варто продумати доцільність, технологічні та організаційні моменти на етапі проектування. Це значно заощадить кошти, час реалізації та нерви.

А ще, якщо ознайомитись з технологією, то не виникне складнощів самому будувати власний будинок. Звісно додаткові бригади мають сенс в скординованому плані робіт. Але власний контроль та відповідність проекту, будуть явні переваги прозорого виконання. Як показує досвід, без детального проекту, усі спливаючі помилки, обійдуться в грошові витрати. При чому за ті кошти можна було б зробити кілька проектів. Тож обираючи опалубку, де краще зекономити, точно не економте на проекті.

Поділитись

Новини по темі: