10 серпня, 2022
Ми в соцмережах

Якою має бути потужність водонагрівача

  • 2 серпня, 2022 19:02

При покупці водонагрівача одне з ключових питань – наскільки потужним має бути агрегат. Продуктивність у різних моделях коливається від 1,5 до 3 кВт, причому компактний бак може давати не менше тепла, ніж 100-літровий. Яка ж потужність вважається оптимальною? При розрахунках важливо знайти компроміс між комфортом та економією. Маломощний агрегат створює ілюзію зниження витрат на електроенергію, при цьому жоден член сім'ї не може прийняти взимку по-справжньому гарячий душ. Занадто продуктивний бойлер при нечастому використанні просто витрачає свій потенціал: поступово зношується, не приносячи очікуваної користі. Бойлер Зануссі пропонується в різних варіантах обсягу та потужності. На його прикладі легко зрозуміти залежність між продуктивністю та економією.

Скільки електроенергії витрачає водонагрівач

Кількість енергії, необхідне прогрівання води, визначається фізикою. Щоб підігріти один літр води на один градус, витрачається 16 Вт. Відповідно, обсяг електрики, яка буде витрачена на підготовку до використання бака, залежить від:

  • обсягу води;
  • температури води під час подачі;
  • цільової температури.

Від потужності нагрівального елемента залежить час підігріву, але не кількість кіловат. Простий розрахунок показує, що, якщо 80-літровий бак забезпечити одним ТЕНом потужністю 1,5 кВт, то чекати на момент, коли можна буде прийняти душ, доведеться кілька годин. Чи вдасться в цьому випадку заощадити на рахунках за електрику? Навряд чи. Тільки якщо бажану температуру знизити, але і тоді при змішуванні теплої та холодної води витрачено більше гарячої.

Приклад моделі ZWH/S 80 Lorica можна підрахувати, скільки електроенергії споживає бак:

  • час нагріву до максимальної температури 75 градусів – 4,15 години;
  • об'єм – 80 літрів;
  • потужність одного Тена - 1,5 кВт.

Один підігрів "обійдеться" в 6,3 кВт. 80 літрів вистачить для прийому душа двома членами сім'ї. Якщо використовувати воду економно, обсягу, що залишився, вистачить на миття посуду.

Навіщо міні-бойлеру потужний нагрівальний елемент

Водонагрівачі невеликого об'єму 15-30 літрів встановлюються в місцях, де гаряча вода потрібна прямо зараз: у їдальні, лікарні або на дачі. Вимити руки або посуд потрібно швидко, необхідно оперативне нагрівання води. При продуктивному ТЕНі та невеликому обсязі вода підігріється за 15-20 хвилин. Вона так само швидко витратиться, але через чверть години повний об'єм гарячої води знову буде готовий до використання.

Які фактори врахувати при виборі потужності

Істотне значення має стан електропроводки. Якщо вона залишає бажати кращого, є сенс встановити бойлер потужністю 1,5 кВт. Якщо електромережа дозволяє, швидке підігрів об'ємом від 80 літрів забезпечать ТЕНи 2-2,5 кВт. Можливий компромісний варіант – встановлення бойлера на 80-100 літрів із двома нагрівальними елементами. Під час пікових навантажень на мережу один ТЕН можна вимкнути та перевести агрегат у режим підтримки температури.

Поділитись

Новини по темі: