29 квітня, 2025
Ми в соцмережах

Як захиститися від літньої спеки

  • 28 квітня, 2025 18:28

Літня спека може стати справжнім випробуванням для організму. Високі температури не тільки погіршують самопочуття, але й викликають серйозні проблеми зі здоров’ям. Тому потрібно знати ефективні методи захисту від спеки. Серед них особливо важливими є охолодження приміщення та дотримання рекомендацій щодо водного балансу й режиму дня.

Способи боротьби зі спекою

Щоб комфортно перебувати вдома під час спеки, потрібно створити відповідні умови. Необхідно правильно організувати вентиляцію. Якщо вікна виходять на сонячну сторону, краще їх закривати до обіду (щоб не допустити потрапляння у кімнату прямих променів). Для гарної циркуляції повітря можна замовити кондиціонер або вентилятор, які добре знижують температуру в приміщенні. Встановлення таких приладів — один з найефективніших способів підтримання прохолоди в будинку. Інший важливий момент — правильно підібрані текстильні матеріали для вікон. Легкі тканини, що пропускають світло й допомагають знизити температуру, створюють природну тінь. Тонкі жалюзі або затемнені плівки на вікнах теж можуть стати в пригоді. Встановлення спеціальних матеріалів для захисту від сонця дозволяє знизити температуру без необхідності частого використання електричних пристроїв.

Наслідки перегрівання організму та що з цим робити

Тривале перебування під відкритим сонцем або в приміщенні без постійного охолодження може спровокувати важку втому організму. Наслідками перегріву бувають:

  • Зневоднення. Це одне з найпоширеніших негативних впливів спеки. В організмі людини (залежно від віку) 60–80% води. А в спекотні дні ми починаємо інтенсивніше потіти та водний баланс стає нестабільним. Тому потрібно збільшити вживання рідини до 3 літрів на добу.
  • Сонячний удар. Якщо людина довгий час перебувала під прямими променями, а голову залишила непокритою, сонце може «вдарити», викликаючи різке порушення мозкового кровообігу. Тому в спекотні дні бажано з 11 до 17 годин не перебувати тривалий час на сонці. Щоб допомогти, потерпілого треба терміново вивести в прохолодне, затінене місце, де працюють прилади для циркуляції повітря. На голову тоді кладуть лід, дають води, роблять примочки та обтирання.

Якщо людина погано почувається у спекотну годину, а перша допомога ніяк не вплинула на покращення, треба обов’язково викликати лікаря. Він зможе швидко привести потерпілого до тями за допомогою медикаментозних препаратів. Коли на вулиці літо та сонячні промені занадто припікають, правильне рішення — встановити у приміщенні кондиціонер. Вибрати потрібну модель можна в интернет-магазині Алло. Якісна кліматична техніка забезпечує постійне надходження свіжого прохолодного повітря та допомагає уникнути наслідків перегріву.

Поділитись

Новини по темі: