Футболка своїми руками - результат праці та творчості, втілений у зручному та стильному предметі гардеробу. Перед тим, як почати процес, слід ознайомитися з порадами та підготувати все необхідне. Якщо не має можливості купити футболки чоловічі, то є вихід – зробити її самостійно.
Як пошити футболку своїми руками: поради
Що знадобиться:
- тканина. Найкраще підійде трикотажне полотно (кулірна гладь, інтерлок, джерсі) з вмістом бавовни або з додаванням еластану. Для першої спроби краще взяти недорогу тканину. Кількість залежить від розміру та ширини полотна (зазвичай, 1-1,5 метра);
- викрійка. Найпростіший варіант – стара футболка, яка добре сидить. Другий варіант – безкоштовна/платна викрійка в інтернеті. Третій варіант – власна базова викрійка;
- папір для викрійки: калька або великі аркуші паперу;
- ножиці для тканини: гострі, щоб різати тканину рівно;
- шпильки для фіксації деталей;
- кравецька крейда або маркер для тканини для перенесення викрійки на тканину;
- лінійка або сантиметрова стрічка для вимірювань;
- швейна машинка з можливістю шити еластичним швом (зигзаг або спеціальний трикотажний стібок);
- нитки під колір тканини;
- праска для прасування швів;
- окантовувач для горловини (бейка) або смужка тканини для обробки горловини.
В інтернеті є все – взуття, одяг, чоловіча білизна стрінги, аксесуари та приладдя для самостійного виготовлення речей, в тому числі футболки.
Як пошити футболку: інструкція
Крок 1: підготовка викрійки (використання старої футболки)
Розкласти стару футболку на папері, склавши її навпіл вздовж. Обвести контури передньої та задньої частини окремо (якщо вони відрізняються вирізом горловини). Додати припуски на шви по 1-1,5 см з усіх боків Обвести рукав, також додаючи припуски на шви. Вирізати паперові деталі викрійки.
Крок 2: розкрій тканини
Скласти тканину вдвічі лицьовою стороною всередину. Розкласти деталі викрійки на тканині, приколоти їх шпильками. Переконатися, що напрямок часткової нитки на викрійці паралельний кромці тканини. Обвести деталі кравецькою крейдою або маркером для тканини, додаючи припуски на шви (якщо вони не були додані на викрійці) – 1-1,5 см по периметру кожної деталі. Вирізати з тканини: 1 переду, 1 спинки, 2 деталі рукавів (дзеркально), 1 смужка для обробки горловини (якщо не використовується готова бейка).
Крок 3: зшивання плечових швів
Скласти передню та задню деталі лицьовими сторонами всередину, сумістивши плечові зрізи. Сколоти плечові шви шпильками. Прострочити плечові шви на швейній машинці еластичним швом або вузьким зигзагом. Розпрасувати шви праскою.
Крок 4: вшивання рукавів
Знайти середину верхньої частини кожного рукава. Сумістити середину рукава з плечовим швом на основній деталі футболки (лицьовими сторонами всередину). Сколоти шпильками. Розподілити рукав по проймі, сколюючи шпильками по всьому колу. Прострочити шви вшивання рукавів еластичним швом або вузьким зигзагом. Розпрасувати шви праскою.
Крок 5: зшивання бічних швів та швів рукавів одним рядком
Скласти футболку лицьовими сторонами всередину, сумістивши бічні зрізи переду та спинки, а також нижні зрізи рукавів. Сколоти шпильками бічний шов від низу футболки до низу рукава. Прострочити одним рядком бічний шов та шов рукава еластичним швом або вузьким зигзагом з обох боків футболки. Розпрасувати шви праскою.
Крок 6: обробка горловини (готова еластична бейка)
Виміряти обхват горловини. Відрізати бейку трохи меншої довжини (на 10-15%), щоб вона злегка натягувалася. Скласти її навпіл вздовж виворітною стороною всередину та припрасувати. Приколоти до горловини лицьовою стороною до лицьової сторони футболки, рівномірно розподіляючи її по колу. Злегка натягувати бейку під час пришивання. Розтягнути та припрасувати шов пришивання бейки.
Крок 7: обробка низу футболки та рукавів
Загнути нижній край футболки на виворітну сторону на 1-2 см та пропрасувати. Потім загнути ще раз на таку ж відстань та пропрасувати. Зафіксувати підгин шпильками. Прострочити еластичним швом або вузьким зигзагом. Повторити те саме для нижніх країв рукавів.
Результат - перша самостійно пошита футболка готова.