20 листопада, 2024
Ми в соцмережах

Я так довго на тебе чекала, посудомийна машина

  • 23 січня, 2023 11:22

Одна жінка не захотіла мити посуд і винайшла посудомийну машину.

 

Сигнальні ракети, перископ, циркулярка, Wi-Fi і GPS - це жіночі винаходи, які й досі застосовуються та популярні. А винахід 47-річної американки Джозефіни Кокрейн став обов’язковим атрибутом сучасної кухні - посудомийна машина. Нині цей елемент небувалої колись розкоші є в широкому асортименті https://comfy.ua/dishwasher/brand__bosch/ та доступний для кожної кухні.

Розповімо про трансформацію посудомийки з моменту відкриття й до найсучасніших технологічних моделей, котрі стали незамінними помічниками на наших кухнях.

З розряду розкоші в розряд мастхев

Майже за 10 років до появи радіо, у 1886 році винахідниця з інженерними генами запатентувала механізм посудомийної машини.

«Якщо ніхто не збирається винаходити посудомийну машину, я займуся цим сама!», - саме так тоді говорила Джозефіна Кокрейн. 

За легендою, вона з чоловіком часто проводила знатні прийоми вдома і була засмучена, що з кожним миттям посуду, пошкоджується або б'ється її улюблена порцеляна. Тому спочатку вона сама почала мити гори посуду, не довіряючи цю справу нікому. 

Джозефіна почала шукати варіанти, які уберегли б посуд і при цьому він був чистим та з блиском. Її інженерські здібності, кропітка робота, незліченні випробування у власній майстерні, дали винахід, за який при її житті вишиковувалися черги готелів, ресторанів, навчальних закладів тощо. 

Механічна перша версія згодом була вдосконалена в електричну, що набула ще більшої популярності.

І хоч до сучасних кухонь цей винахід масово потрапив лише через одне століття, але він точно став важливим помічником на кухні. А його особливість з розряду розкоші перейшла в розряд мастхев агрегатів – прилад, котрий економить час чималої кількості господинь та господарів.

Міфи геть, багатофункціональність - так

Посудомийна машина – це не лише зручно, а й економно. Але навколо неї чимало міфів та обмовок:

  • Тривалий час побутував міф, що навіть економна модель використовуватиме надто багато води та електрики. Насправді ж, машинка потребує значно менше води, ніж у ході ручного миття. За підрахунками, завантаживши прилад, ви витратите в середньому в 4 рази менше води, ніж при митті руками. Щодо витрат електроенергії, то сучасні посудомийні машини використовують приблизно стільки як ваш звичний електрочайник. 

При цьому режим миття може бути, навіть, коли вас немає вдома, або ж, коли спите. 

  • Також обговорюючи необхідність наявності машинки в домі, люди вважають, що вона не справиться так, як господиня. Тут виробники теж розвіють цей міф, бо приладам не обов’язково навіть, щоб була гаряча вода, аби був чистий результат без розводів.

А в магазинах можна навіть провести тест-драйв, щоб переконатись у всіх своїх зайвих страхах чи ризиках покупки. Цей побутовий прилад точно не засмутить власників.

Кращі з кращих: як обрати?

Насамперед обираємо найекономніші – моделі класу А+++ / А++ / А+. У порівнянні з технікою класу А або В вони споживають на 25-30% менше електроенергії. Чим менша машина, тим менше посуду вона може вимити за один раз – тим менші витрати води. Цей принцип підійде для невеликих сімей.

Але давайте розберемось, якими бувають посудомийні машини, на які функції слід орієнтуватися та як правильно обрати агрегат.

Моделі посудомийних машин бувають різних формацій:

  • вбудовані;
  • окремо стоячі. 

Це варто враховувати, коли роздумуєте, куди буде встановлено посудомийку. Звичайно, тут потрібно обирати за принципом смаку та простору. Незалежно від типу, функціонал буде однаковий.

А ось за габаритами виділяють три основні моделі:

  • повнорозмірні;
  • вузькі;
  • міні агрегати.

Тут звернути увагу слід на побажання, інтенсивність використання, переваги кожної в своєму ряді, а також цінову складову.

Більше ніяких мильних розводів

З появою посудомийної машини, зникне звичка застрягати на кухні після прийому гостей, а з'явиться час на відпочинок. Наявність цього приладу дозволить забути про нудне заняття перетирання посуду (лише у випадках, коли ця процедура знімає стрес). 

Гори брудного посуду вирішує одна машинка та кілька натискань на кнопки. А після завершення циклу роботи машинки, дістати чистенькі ложки, тарілки та склянки. До того ж, все буде ідеально чистим та сухим – без мильних розводів чи плям.



Поділитись

Новини по темі: