Ей, не сумуй аміго, зїш краще авокадо.
Але чому саме авокадо став популярним і для прикорму дітей, і для фітоняш, на кухнях домашніх, і світових ресторанів. Секретний містер авокадо ховає за зеленим плащем не лише міцний горішок, але й супергеройський набір життєдайних елементів. Що ж давайте знайомитись ближче з авокадо.
Фрукт чи овоч?
Цей тропічний амбасадор здорового харчування точно не з простих. І не лише тому що незвичний для смакових рецепторів пересічних центральноєвропейців. Одні відчувають яскраво виражений овочевий присмак. Інші - солодкуваті нотки фруктових плодів. І авокадо дійсно є плодом, та за класифікацією вважається ягідкою. Звичайно, це не така вражаюча ягода, як кавун, але один екземпляр вагою в 300-600 грам, погодьтесь, чималенький. Росте він на однойменому дереві родини лаврових і має глибоку історію свого походження. Проацтекська назва зі звуковими змінами дійшла до нас й нині. А інша назва “алігаторова груша” - не так широко поширена, хоча є офіційною другою назвою авокадо.
Єдиний та неповторний
Авокадо – це джерело безцінних вітамінів, мікроелементів і корисних речовин. Він покращує роботу серця, нормалізує гормональний баланс і має ще багато переваг для здоров'я.
За свою поживність плід був занесений в Книгу рекордів Гіннеса. Авокадо за смаком та своїми корисними властивостями немає конкурентів чи схожих претендентів:
- Він унікальний і окрім різноманітних жирів багатий на вміст цілого ряду незамінних вітамінів: С, Е, групи В і К. Також містить фітостерини, каротиноїди тощо.
Саме за їх жирозамінні компоненти, авокадо полюбляють вегетаріанці та поціновувачі здорової їжі. І недарма роблять акцент саме на авокадо.
Адже вчені з Університету Пенсильванії провели дослідження і з'ясували, що вживання в їжу одного авокадо в день істотно знижує рівень «поганого» холестерину.
- Популярне гуакамоле не обходиться без цього головного компоненту, тортильї та просто звичні тости з цим плодом дарують не просто вашому організму ситість, але й збагачують необхідними елементами ваші клітинки. Завдяки численним дослідженням дієтологів, було встановлено, що авокадо хоч і містить жири, але вони рослинні і дуже корисні для здоров'я.
У різних країнах, є свої рецепти страв, закусок, десертів, коктейлів, олій. Але в сирому вигляді цей темно-зелений або темно-брунатний плід найбільш корисний для споживання.
Авокадо має бути завжди на кухні
З середини 20 століття авокадо став відкриттям в Великій Британії та в центральній Європі. В Україні через дефіцитність його популярність надійшла дещо пізніше. А з нульових з кожним роком відзначається все ширший попит на цей дивоплід. Найбільшими постачальниками авокадо в Україну є Перу, Ізраїль, Кенія, Південна Африка та Іспанія.
Авокадо розцінюють не лише як чарівну пігулку для здоров’я, але й добавку вітаміннокомплексного раціону. А ще він став звичним та доступним майже скрізь в магазинах та й просто в фруктових лавках. Та попри доступність авокадо не втрачає своєї актуальності.