13 серпня, 2022
Ми в соцмережах

Що приніс листопад системі ProZorro

  • 13 листопада, 2019 1:13

Створена в Україні система онлайн-торгів — це живий організм, який постійно росте, розвивається й доповнюється додатковими можливостями. Він утворює унікальну електронну екосистему взаємовідносин між приватним бізнесом, фізичними особами і державними установами. Пропонуємо разом розглянути, що змінилось у системі з настанням листопада.
 

Гарячі оновлення у публічних закупівлях

Не лише законопроект №1076 змінює публічні закупівлі — цього місяця запроваджено три масштабні зміни, які торкнулись закупівель ПроЗоро.

Інтеграція з ДПС (ДФС)

Відтепер замовники у публічних тендерах автоматично, за запитом у системі отримуватимуть дані щодо наявності у переможця торгів заборгованостей перед податковими органами. Раніше для цього постачальник мав подати довідку від податкової, але нерідко організатор давав занадто мало часу для її отримання.


 

Нове поле для організаторів

У листопаді при створенні кожного тендера замовник має вказувати походження коштів, на які буде здійснюватись купівля — для цього у системі з’явилось нове електронне поле. На вибір можна обрати наступні варіанти:

  • з місцевого бюджету;
  • з держбюджету;
  • з цільових фондів;
  • з власного бюджету;
  • за кошти міжнародних інституцій-донорів.


Це дозволить простіше відслідковувати випадки нецільового використання грошей і посилить контроль як з боку державних уповноважених органів, так і з боку активістів.
 

Статус річного плану

Ще наприкінці серпня обов’язковою умовою для створення тендера у системі стала прив’язка його до відповідного рядка річного плану. А для того, щоб краще орієнтуватись у цьому плані у листопаді його пункти почали отримувати відповідний статус:

  • заплановано;
  • оголошено тендер;
  • скасовано.

Потрібно запам’ятати два правила: зміни можна вносити лише до пунктів зі статусом «заплановано». Один пункт плану — одна закупівля.
 

Зміни у публічних продажах

Кінець жовтня і початок листопаду приніс зміни і до системи державних аукціонів. Сервіс Прозоро Продажі якраз готується святкувати свою третю річницю й не планує зупинятись на досягнутому.

Реалізація майна компаній-банкрутів

Наприкінці жовтня було оголошено, що надалі майно компаній, визнаних банкрутами у рамках відповідного провадження, буде продаватись через сервіс ProZorro.Sale. Придбати такі активи можуть як юридичні, так і фізичні особи, які зареєстровані на офіційному майданчику системи.

Поділитись

Новини по темі: