Особливості будівельних фарб
Перш за все, потрібно визначитися, для фарбування чого вам потрібна фарба – чи плануєте ви змінити колір фасаду, «освіжити» паркан або оновити фарбу в інтер'єрі. Залежно від призначення, буває кілька видів будівельної фарби, про які піде мова нижче.Фарби для зовнішніх робіт розрізняються в залежності від того, що ви хочете пофарбувати – фасад будинку, паркан, ворота, стіни, дачні меблі тощо. Для кожного типу поверхні підходить певний вид лакофарбових продуктів. Врахуйте, що фарба для зовнішніх робіт повинна виконувати мінімум дві функції – надавати естетичний зовнішній вигляд і захищати поверхню від зовнішніх атмосферних впливів (води, пилу, сонячних і ультрафіолетових променів і т.д.) і бактерій. Наприклад, при сильному вітрі зі стін будинку несуться частинки цегли та бетону, а під впливом опадів дерев'яні поверхні починають гнити та руйнуватися.
Фарби для внутрішніх робіт, перш за все, повинні бути виготовлені їх матеріалів, що не завдають шкоди здоров'ю. Фарби, використовувані в приміщеннях, мають невисоку вологостійкість, що і відрізняє їх від фарб для зовнішніх робіт. Проте, для фарбування приміщень з підвищеною вологістю (ванні кімнати, душові кабіни) потрібно використовувати спеціальні фарби для внутрішніх робіт.
Критерії вибору будівельної фарби.
Під час вибору фарби акцентуйте особливу увагу на наступні рекомендації:
- Підбирайте фарбу в самому кінці, коли вже визначилися з меблями, світлом, текстилем, шпалерами та аксесуарами. А щоб визначитися з кольором було простіше, вирушаючи в салон, Зберіть всі наявні зразки матеріалів, фасадів і тканин, і вже до них прикладайте вподобані зразки квітів.
- Враховуйте температуру текстур. Один і той же колір в різних фінішах буде сприйматися по-різному: в глянці він буде здаватися темнішим, в матовому виконанні — світлішим. Також глянець в інтер'єрі дасть ефект більш прохолодного приміщення, ніж матові фініші.
- Робіть зразки. Для цього купите по пробнику з фарбами вподобаних квітів і пофарбуйте ними шматки гіпсокартону приблизно з пів метра кожен, обов'язково у два шари. Іноді дизайнери беруть на забарвлення ще й по пробнику з фарбами двох сусідніх з обраним кольором відтінками, щоб вже точно не промахнутися з кольором.
Прикладайте готові забарвлення до різних стін і спостерігайте, як будуть розкриватися кольору в інтер'єрі при різному освітленні. Заодно побачите, як поводиться продукт при нанесенні: наскільки він покривний, чи є патьоки, якою буде текстура в результаті. Не зовсім правильно робити фарбування прямо на стіні: вийде малоінформативно, а ще будівельники можуть зажадати доплату за перефарбування.
Ремонт являє собою складну процедуру, підсумок якої надає колосальний вплив на майбутній комфорт і зручність власників. Тому дуже важливо поставитися до вибору оздоблювальних матеріалів, ознайомитися з їх характеристиками та придбати необхідний варіант. Тоді вас вдасться досягти бажаний варіант, і ви залишитеся задоволені обробкою свого приміщення.