13 серпня, 2022
Ми в соцмережах

Дистанційне навчання: «ЗА та ПРОТИ»

  • 3 квітня, 2021 9:29
На позачерговому засіданні міської комісії школярів відправили на канікули ще 13 березня, а з 22 березня у них почалося дистанційне навчання. Такий досвід вперше на собі спробували учні початкових класів.
 
Саме за них найбільше хвилювались батьки, а особливо за першокласників, які тільки взагалі нещодавно зрозуміли, що таке звичайні уроки в класі, а тепер кожний ранок вони збираються перед своїми моніторами та вітаються зі своєю першою вчителькою та однокласниками через екрани своїх гаджетів.
 
«В перший тиждень дистанційного навчання з моїми першокласниками відбувався повний хаос, - розповідає вчителька початкових класів Загальноосвітньої школи l-lll ступенів №19 міста Житомира Олена Петрівна. – Як то говориться, хто в ліс, хто по дрова… Але насправді, дуже допомагали батьки, які долучалися до дистанційного навчального процесу та сиділи разом із дітьми на онлайн уроках. Зараз вже йде другий тиждень такого навчання і ми непогано справляємось, тому що ми врегулювали деякі правила поведінки під час онлайн уроків та діти їх старанно дотримуються».
 
Взагалі дистанційне навчання дає багато плюсів, адже батькам можна виявити слабкі сторони дитини під час навчання і працювати над ними. Мама одного з учнів 1-Г класу ЗОШ l-lll ступенів №19 переконана, що онлайн навчання пішло її сину на користь.
 
«Я прозоро бачу картину, в яких предметах дитина орієнтується добре, а в яких є суттєві прогалини. Також я бачу чи уважна дитина під час навчання, чи навпаки, розсіяна і довго не може сконцентруватися, що негативно впливає на кінцевий результат. Проблемні точки варто не тільки виявляти, а й одразу пропрацьовувати».

Самі діти в захваті від дистанційного навчання, це просто щось дуже нове для них та цікаве. Їм не потрібно вставати з самого ранечка, як раніше, не потрібно одягати форму та нести важкий рюкзак до школи. Тепер їх розклад дня виглядає дещо інакше. Своїми враженнями від онлайн уроків поділився семирічний першокласник Марк.
 
«Мені дуже подобається спілкуватись зі своєю вчителькою та однокласниками через ноутбук. Я спокійно просинаюсь, снідаю та дивлюсь мультики, а потім готуюсь до уроку. В день у нас по 2 уроки, які тривають по 30 хвилин. Домашнього завдання, як і раніше задають багато, але мені дуже подобається таке навчання».
 
Такий досвід дистанційного навчання звичайно є корисним, але не дає такої якості, як в навчальних класах, тому з 5 квітня учні 1-4 класів повертаються до очного навчання, а школярі 5-11 класів надалі вчитимуться дистанційно.

Автор Яровая Марта
Поділитись

Новини по темі: