18 серпня, 2022
Ми в соцмережах
 • Головна
 • Інтернет
 • Дистанційне навчання - нова реальність для студентів, батьків та викладачів

Дистанційне навчання - нова реальність для студентів, батьків та викладачів

 • 15 грудня, 2020 16:49
Нині студенти, учні шкіл в умовах карантину змушені перебувати на дистанційному навчанні. Вдома панує особлива затишна атмосфера і викладачі принаймні не роблять жодних зауважень щодо поведінки. Не потрібно витрачати час, для того, щоб дістатися до навчального закладу, або ж у холодну пору мерзнути. На перший погляд, все чудово і це мрія кожного. Але чи справді так краще?

Беззаперечно, дистанційна форма навчання є незвичною і має певні незручності. Та це є новою реальністю для студентів, батьків та викладачів.

Які основні плюси навчання на дистанційній формі?

 • По-перше, оскільки навчання відбувається за допомогою інтернет-мережі, учні та студенти не витрачають час та кошти для того, щоб дібратися до закладу. Відразу прокидаєшся і ти вже на навчанні. Тобто – економія часу.
 • По-друге, здобуття нових навичок. На сьогодні, вміння користуватися технологіями та різними програмами, ресурсами є важливою складовою, бо це і є наше майбутнє. Тому таке навчання є нестандартним та цікавим.
 • По-третє, плюсом дистанційного навчання є те, що дехто час від часу соромиться говорити, відповідаючи, або, ставлячи запитання у класі(авдиторії).
 • По-четверте, завдяки такій формі навчання, хтось знаходить більше вільного часу, тому має можливість чудово провести час із родиною, або ж можливість для власного саморозвитку: читання книги, слухання музики, малювання, прогулянки на свіжому повітрі та інші захоплення.

Та на цьому, переваги закінчилися.

Які ж недоліки дистанційного навчання?

Насправді, недоліків більше, ніж переваг.
 • По-перше, технічне забезпечення. Звісно, всі мають смартфони, але вони є не зручними під час навчання. Зручніше, звісно, використовувати комп’ютер, ноутбук або ж планшет.
 • По-друге, інколи інтернет-зв'язок є не зовсім якісним та швидким. Часто всього навчальні платформи та сайти не завантажуються. Або ж можуть виникати проблеми з електропостачанням.
 • По-третє, відсутність «живої» комунікації. Учні, студенти та викладачі обмеженні у спілкуванні. Зазвичай відбувається лише виклад інформації. Звісно, молодь може перейти у чат, та все-таки, «живе» спілкування має особливу атмосферу та настрій, ніж соціальні мережі.
 • По-четверте, дистанційне навчання негативно впливає на здоров’я. Грубо кажучи, з ранку до ночі, учні, студенти, в тому числі й викладачі проводять час перед моніторами, що негативно впливає на зір.
 • По-п’яте, обмеження в часі. Цей пункт, стосовно часу був також зазначений у перевагах. Але інколи, обсяги домашнього завдання є більшими, ніж зазвичай. Тому, старанні учні та студенти, які мають жагу до навчання, будуть проводити час за моніторами для того, щоб показати якнайкращий результат, і звісно ж, збагатити себе новими знаннями.

Можна і далі перераховувати ряд недоліків, які так би мовити «вибивають із колії» учнів, студентів та батьків. Бо в першу чергу – це як емоційно, так і психологічно важко.

Отже, дистанційна форма навчання має як переваги так і недоліки. Та все ж таки, пандемія – це не привід уникати навчання, це не канікули. Попри недоліки, навчання здійснюється. Так, можна сказати, що марно витрачається час, але той, хто має жагу до пізнання нового – буде навчатися, а той хто не хоче навчатися – буде шукати відмовки. Тому потрібно звикати до нової реалії життя.

Степанюк Альбіна
( студентка І курсу ЖДУ ім.І.Франка)
Поділитись

Новини по темі: