21 травня, 2022
Ми в соцмережах

Дистанційне навчання на карантині. Що? Знову?

  • 25 жовтня, 2020 15:31
  • 221
З 12 березня в Україні розпочався карантин, який мав на меті закриття не тільки закладів торгівлі, аптек, банків, автозаправок, але й усіх навчальних закладів, що і привело багатьох учнів та студентів до дистанційного навчання. Дистанційне навчання являє собою сучасні технології, що забезпечують доставлення інформації в інтерактивному режимі за допомогою використання інформаційно-комунікаційних технологій, тобто йде взаємодія викладача зі школярем чи студентом, задля отримання достатньої інформації для самостійного опрацювання матеріалу учнями.

Як отримати знання сидячі на карантині?

З першого вересня практично усі навчальні заклади України вийшли на навчання, але не пройшло й одного семестру, як з’являється новина про те, що влада міркує над відновленням дистанційного навчання через ситуацію з карантином в країні.

Згадуючи перше знайомлення учнів та студентів з дистанційним навчанням можна виділити, що першим кроком до становлення злагодженого навчального процесу, була розробка ідей та пропозицій, за якими українські школярі змогли б з легкістю отримувати знання сидячі на карантині.

Багато тижнів викладачі та учні працювали у злагодженому режимі: лекції у Skype чи Zoom, які давали змогу спілкуватися у режимі онлайн, матеріали у вигляді презентацій, завдання, які учні повинні були виконувати, онлайн конференції уроків, лекцій, практичних чи лабораторних видів робіт. Українські викладачі у режимі онлайн надавали шкільний матеріал, згідно з навчальним процесом, що показує неабиякий професіоналізм.

Школярі та студенти не у захваті

Щодо самих учнів, не усі школярі та студенти були у захваті від тієї системи, яка була запроваджена, адже на їх думку, на онлайн навчанні надається надто багато матеріалу, а часу на виконання завдань – дуже мало. А студенти багатьох ВНЗ, взагалі не приймають навчання згідно з такою системи, особливо заочного формату, які просто не звикли до такої кількості поданої інформації.

Можна багато говорити про те, чи є дистанційне навчання хорошим розв'язанням проблеми навчального процесу під час карантину, але постає чи не найголовніше питання: “Чи є у дистанційній освіті майбутнє в Україні?”.


Звичайно, неможливо повністю замінити онлайн навчання на традиційне, але і тут можна знайти багато плюсів, коли, наприклад, непотрібно витрачати час на поїздку до навчального закладу, йде порівняння з роботою вдома, коли так само можна навчатися просто сидячи на дивані у своїй кімнаті.

Але дивлячись на ситуацію в Україні — дистанційне навчання не зможе повною мірою прижитися у нас, на це потрібні роки та великі зміни у системі такого навчання. Карантин колись закінчиться, і тільки українці можуть вирішити долю дистанційного навчання — забуття чи нове життя.  

Автор: Дуравкіна Валерія
Поділитись

Новини по темі: