22 грудня, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Економіка
  • Українці, котрі отримали міжнародну грошову допомогу, повинні це задекларувати

Українці, котрі отримали міжнародну грошову допомогу, повинні це задекларувати

  • Фото: Мережа
  • 27 квітня, 2024 15:16

З 2023 року українцям треба подавати е-декларації вже за оновленими правилами, зокрема, зважаючи на те, що податкова значно розширила коло декларантів. 

Хто та як має подати декларацію про доходи до 1 травня 2024 року, за матеріалом ЕП

Зміни під час подання декларацій з 2023 року

Ще у травні 2022 року Міністерство фінансів внесено зміни до форми податкової декларації та інструкції щодо її заповнення. Зміни почали діяти з 1 січня 2023 року. 

Так, запровадили нові додатки до декларації:

  • Додаток Ф4 – розрахунок податкових зобов’язань з ПДФО та військового збору, оподатковуваних доходів від продажу майна;
  • Додаток МПЗ – розрахунок загального мінімального податкового зобов'язання за звітний рік. Розраховується ФОПами (крім тих, хто перебуває на спрощеній системі оподаткування) – власниками, орендарями чи іншими користувачами земельних ділянок, віднесених до сільськогосподарських угідь.

Ще одне важливе нововведення стосувалось тих українців, які під час війни отримували міжнародну грошову допомогу, а також скористався правом захисту в інших країнах світу.

Такі виплати треба декларувати як іноземні доходи, але ПДФО та військовий збір сплачувати не треба. Тобто, у декларації зазначається лише сам факт отримання грошей. 

Які доходи треба обов'язково декларувати 

У Податковому кодексі України (ПКУ) прописано, які саме доходи треба обов’язково декларувати: 

  • доходи, з яких під час нарахування податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) не утримувався;
  • доходи від особи, яка не є податковим агентом* (зокрема, від здачі в оренду майна, продажу майна, продажу власної сільгосппродукції фізичним особам, тощо);
  • спадок чи подарунок від людини, яка не є найближчим родичем;
  • доходи від продажу інвестиційних активів;
  • іноземні доходи;
  • додаткове благо, зокрема, пробачений (анульований) борг чи кредит, якщо його сума не перевищує 25% мінімальної річної зарплати на початок звітного року (зараз це 21 300 грн).

*Податковим агентом можуть бути роботодавець, банк, недержавні пенсійні фонди, страхові компанії. Тож, оскільки вони вже утримали податки з доходів громадян та сплатили їх, подавати декларацію не потрібно.

Якщо ж декларацію не подати або прострочити термін, доведеться сплатити штраф – 340 грн. За повторне порушення штраф збільшується до 1020 грн.

Як подати декларацію 

Платник податків до 1 травня може подати декларацію про майновий стан і доходи у кілька способів: 

В Електронному кабінеті платника є електронний сервіс "Податкова декларація про майновий стан і доходи", за допомогою якого можна декларація частково заповнюється автоматично.

У ньому можна сформувати декларацію та подати її до контролюючого органу з копіями первинних документів, зокрема для використання права на податкову знижку.

Раніше ми писали, декларація голови Житомирської ОВА. Оприлюднив в останній момент.

Міський голова Житомира оприлюднив декларацію про доходи за 2023 рік: зарплата, рахунки, акції. Мільйонні доходи дружини та нові авто у 2022 році: міський голова Житомира оприлюднив декларації

Поділитись

Новини по темі: