Ми в соцмережах
  • Головна
  • Економіка
  • Україна домовилась про додаткове постачання пального: на АЗС мають зменшитись черги

Україна домовилась про додаткове постачання пального: на АЗС мають зменшитись черги

  • Фото: ілюстративне
  • 10 травня, 2022 19:17

Уряд Польщі допоможе доставляти пальне в Україну на фоні його дефіциту через війну. У розробці знаходяться декілька маршрутів поставок. 

Про це заявила міністерка економіки Юлія Свириденко, передає "Хмарочос".

За словами Свириденко, польські логістичні підприємства і компанії, які керують паливною інфраструктурою, напрацювали практичні рішення щодо подолання кризи на паливному ринку України.

Зараз розглядається можливість долучення до Польського ресурсу нафтопродуктів із США, регіону Амстердам-Роттердам-Антверпен, німецьких, скандинавських і балтійських нафтопереробних заводів. Доставлятися пальне буде комбінованими видами транспорту через Польщу.

Наразі є підтвердження від однієї з провідних польських компаній PERN SA щодо додаткових потужностей. Також синхронізовано графіки роботи української та польської залізниць, які тепер в оперативному режимі можуть миттєво вирішувати проблемні питання.

Свириденко зазначила, що ці рішення дозволять вже найближчим часом доставляти паливні ресурси швидше, що призведе до зменшення черг на українських АЗС.

На українських АЗС вже понад тиждень складна ситуація: черги, дефіцит пального та завищені ціни – деякі компанії продають бензин по 60 гривень за літр. Середньодобове споживання в Україні становить близько 5000 тон бензину та до 15000 тон дизелю, підрахував Павло Кухта, колишній в.о. міністра економіки України. За повідомленнями Мінекономіки, з приватних та державних (доступних для цивільного сектору) запасів залишилось на ринку 92500 тон бензину та 81400 тон дизелю. Тобто приблизно на 20 днів споживання бензину та на 5−6 днів – дизелю.

Поділитись

Новини по темі: