21 лютого, 2025
Ми в соцмережах

Спецдозвіл Коростенського карʼєру конфіскував суд

  • Фото: nadra.info
  • 19 лютого, 2025 16:46

Як повідомляє NADRA.INFO, у вівторок, 18.02.2025 Господарський суд міста Києва (суддя Роман Бойко) виніс рішення у справі за позовом підсанкційної кіпрської компанії E.S.Mining Company Limited, яка як акціонер АТ «Коростенський карʼєр» просила визнати недійсним продаж спецдозволу № 634 на видобування граніту на Коростенському (Стремигородському) родовищі в Житомирській обл.

Про це пише сайт NADRA.INFO.

Нагадаємо, АТ «Коростенський карʼєр» належав до групи компаній UNIGRAN Ігоря Наумця (під санкціями РНБО з 2023 р.). В 2024 р. (після виведення спецдозволу з-під дії санкції РНБО «зупинення / анулювання») спецдозвіл Коростенського карʼєру № 634 було продано на користь ТОВ «Новел Пром» Марка Трабулсі, а потім відчужено до ТОВ «Коростенська видобувна компанія» Сергія Шапрана. Останнє відчуження відбулося на тлі судової заборони, за що суд оштрафував посадовців Державної служби геології та надр України.

Задовольнити позов E.S.Mining Company Limited суд відмовився. Натомість застосував наслідки нікчемності договорів купівлі-продажу спецдозволу: і право на користування надрами, і передбачені до сплати за нього кошти – за рішенням суду мають бути конфісковані в дохід держави.

Видання публікує стенограму:

«…Суд вирішив: у задоволенні позовних вимог компанії E.S.Mining Company Limited до ТОВ «Новел Пром» і АТ «Коростенський карʼєр», ТОВ «Коростенська видобувна компанія» про визнання недійсними договорів відмовити повністю.

Застосувати наслідки недійсності нікчемних договорів, а саме, договору [реквізити] купівлі-продажу прав на користування надрами, наданих спеціальним дозволом на користування надрами 634 від 16.09.1996 року, укладеного 15.04.2024 між АТ «Коростенський карʼєр» і ТОВ «Новел Пром», та договору [реквізити] купівлі-продажу прав на користування надрами, наданих спеціальним дозволом на користування надрами 634 від 16.09.1996 року, укладеного 22.10.2024 між ТОВ «Новел Пром» і ТОВ «Коростенська видобувна компанія», у такий спосіб:

  • Стягнути в дохід держави Україна спеціальний дозвіл на користування надрами 634 від 16.09.1996 року на Коростенське (Стремигородське родовище); права на користування надрами, наданими спеціальним дозволом, надрокористувачем за яким на момент постанови рішення відповідно до відомостей Держгеонадр зареєстровано ТОВ «Коростенська видобувна компанія».
  • Стягнути з ТОВ «Новел Пром» в дохід держави Україна грошові кошти в розмірі 2,1 млн грн (кошти, передбачені до сплати за спецдозвіл Коростенською видобувною компанією на користь Новел Пром – Ред.).
  • Стягнути з АТ «Коростенський карʼєр» в дохід держави Україна грошові кошти в розмірі 1 млн грн (кошти, передбачені до сплати за спецдозвіл компанією Новел Пром на користь Коростенського карʼєру – Ред.). 

Рішення набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження у випадку подачі апеляційної скарги або після перегляду справи апеляційним судом.

Контрольована особа позивача судом встановлена – кінцевим бенефіціарним власником є пан [Ігор] Наумець.

Закон передбачав наступні випадки його правомірної поведінки:

  1. Оспорення відповідних санкцій в суді;
  2. Чекати, не рухаючи відповідні санкції, можливої конфіскації в дохід Держави.

…Суд не може визнати цей правочин недійсним, адже він є нікчемним в силу Закону. Проте, згідно з ч.5 ст.216 ЦК України, суд має право застосувати наслідки нікчемного правочину, чим і скористався, відповідно, стягнувши все одержане сторонами в дохід Державного бюджету України».

Нагадаємо, аналогічно до спецдозволу Коростенського карʼєру в 2024 р. перейшли до нових власників і права на користування надрами, які первісно були надані ПрАТ «Пинязевицький карʼєр» і ПрАТ «Малинський каменедробильний завод» (група UNIGRAN, власник – підсанкційна громадянка Великобританії Елена Калпа). 

Спецдозволи всіх згаданих компаній арештовані. Служба безпеки України ініціювала скасування їх продажу «як правочинів, які було вчинено з метою, що завідомо суперечить інтересам держави та суспільства» на тлі застосованої до Ігоря Наумця санкції РНБО «блокування активів».

В лютому 2025 р. Господарський суд Дніпропетровської області відкрив провадження у справі про банкрутство Коростенської видобувної компанії за борг у $6 тис.

Журнал Житомира писав, що крапку поставив Верховний суд: приватну компанію позбавили спецдозволу на бурштинове родовище у Житомирській області.

Скасувати продаж спецдозволів карʼєрів UNIGRAN: СБУ звернулася до суду.

На трьох кар'єрах в Житомирській області не добуватимуть граніт: Держгеонадра зупинили спецдозволи.

Поділитись

Новини по темі: